Вхiд на сайт
Авторизацiя

Група закарпатців відвідала найбільшу геотермальну електростанцію у світі (ФОТО)

Група закарпатців відвідала найбільшу геотермальну електростанцію у світі (ФОТО)


Використання альтернативних джерел енергії активно пропагують в усьому цивілізованому світі, зокрема й у європейських країнах. Серед лідерів у цій сфері – Ісландія, яка більше ніж на 99% забезпечила свої потреби в енергетиці за рахунок природних джерел.

Про це розповідає закарпатський блогер Віктор Стинич, який разом з групою закарпатців відвідав цю казкову країну:

Ісландія відома нам як країна неймовірних ландшафтів, водоспадів та гейзерів, але мало хто знає, що це перша країна в світі, яка більше ніж на 99% забезпечила свої потреби в енергетиці за рахунок природних джерел.

Тут нема нафти, газу чи вугілля, але в достатній кількості є річки, що витікають з льодовиків та геотермальні джерела, що підігріваються вулканами. В такій ситуації не дивно, що 76% електроенергії виробляється гідроелектростанціями, а інші 24% завдяки геотермальній енергетиці.

Група закарпатців відвідала найбільшу геотермальну електростанцію у світі (ФОТО)


Здійснюючи поїздку в Ісландію, ми не могли утриматись від відвідин сучасної електростанції Hellisheiði Power Plant, що знаходиться на відстані 25 км від столиці та задовільняє її потреби в електриці. Це найбільша геотермальна електростанція у світі.

Енергетична компанія ON Power, що володіє даною станцією організувала виставковий зал та проводить екскурсії, щоб краще зрозуміти унікальне становище Ісландії та історію освоєння альтернативних джерел енергії.

Ще 50-60 років тому, основою енергетики Ісландії були нафта, вугілля та торф. Перша системна спроба використати геотермальну енергію була здійснена в 1930 році, коли до Рейкявіку протягнули трьохкілометровий трубопровід, що забезпечив отоплення школи та декількох громадських будівель.

Переломний момент наступив у 70-х роках минулого століття, коли внаслідок арабо-ізраільського конфлікту сильно подорожчала нафта і ісландський уряд прийняв рішення розвивати альтернативну енергетику. За цей час, Ісландія стала країною з найбільшим виробництвом електроенергії на душу населення у світі.

Група закарпатців відвідала найбільшу геотермальну електростанцію у світі (ФОТО)


Завдячують вони цьому, своїм унікальним географічним становищем. Країна знаходиться на межі європейської та північно-американської тектонічних плит, які рухаються в різні боки з швидкістю 2 см в рік. Це призводить до високої вулканічної активності. Грунтові води, що просочюються на глибину до 1000 метрів, нагріваються до температури 200 градусів Цельсія. На лінії тектонічного розлому знаходиться більше 20 геотермальних ділянок, частина з яких використовується для забезпечення потреб в енергії.

Електростанцію Хеллішейді запустили 10 років тому, всього з двома 45-мегаватними турбінами. За цей час її розширили, збільшивши кількість турбін до семи, а потужність до 303 мВт. З тридцяти свердловин глибиною від 2000 м до 3000 м піднімається пар температурою 180С, що подається на турбіни для виробництва електроенергії.

Декілька років тому, електростанція почала додатково постачати гарячу воду, загальною потужністю 400 мВатт. Ісландці дуже ефективно вирішили питання водопостачання в свої домівки. Вони використовують в кранах холодну чисту воду з льодовиків для пиття, а в якості гарячої використовують воду геотермального походження. В Рейк'явіку гаряча вода з крану має добре відчутний запах сірки.

Як розповів нам гід, Ісландія вже зараз досягла того, що має більше електроенергії ніж їй потрібно. І це при тому, що в гідроенергетиці задіяні тільки 7% гідроресурсів країни. Саме тому, будується підводна лінія електропередач, яка до 2027 року з’єднає Ісландію та Шотландію і забезпечить 2 млн. домогосподарств недорогою та екологічною електроенергією.

Віктор Стинич


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: