Днями в мережі Фейсбук оприлюднили світлини з екстремалом, який намагався випробувати можливість сноукайтингу на Ужі. Відповідні фото розмістив на своїй сторінці ужгородець Олександр Герешко.

\”Що тільки не бачив на набережній. Лелек, цапель, бобрів, баклана, лисицю. Днями навіть білого ведмедя.
А от сьогодні налаштувався на великий сніг. Він був. Разом з ним вітер. А разом з вітром… сноукайтінг.
Хлопець намагався проїхатись на лижах під крилом. Метри три проїхав. Вітер підкачав.
Не мій то транспорт, подумав я. Та поїхав далі на своєму.
А от перехожі зупинялися. Гарно. Фарби на білому полі. Зима.\” – підписав світлини автор

Варто зазначити, що тисячі людей у всьому світі вже відкрили для себе цей захоплюючий спорт. Найзапекліші підкорюють з кайтом полюса і вершини, більшість же просто насолоджується процесом управління кайтом, швидкістю, легкістю і гармонійністю, катаючись і розвиваючи свої фізичні можливості. Діти, студенти, пенсіонери і бізнесмени намагаються сноукайтинг – обмежень просто немає.
Для повноцінних занять сноукайтингу потрібно вітер швидкістю від 3 м / с до 15 м / с і достатню відкритий простір з поверхнею по якій можна ковзати.
По суті сноукайтинг – це можливість пересування на лижах, сноуборді, ковзанах або айсбаггі (це візок з ковзанами для льоду), використовуючи тягу повітряного змія. Найчастіше використовуються саме традиційні гірські лижі або сноуборд. Можна їздити взад-вперед по завмерлим водойм, по плоскогір\’я, по полях, покритим снігом, до самого горизонту без особливої мети (фрірайд / freeride) або ганятися за горизонт, поставивши перед собою чітку кінцеву мету подорожі (сноукайт марафон). Ну і, звичайно, грішно не використати таке природне прагнення польоту кайта в небо і не спокуситися політати за компанію разом з ним, походу виконавши якийсь хитромудрий пірует (фристайл / freestyle)
Таким чином, зовні заняття запуску змія зараз істотно змінилося, перетворившись в серйозний вид спорту і тим самим придбавши гідний і цілком закінчений самостійний сенс.