Сайти центральних органів влади не оприлюднюють майже половину інформації, яка згідно вітчизняного законодавства має бути відкритою для суспільства. Про це сказала медіа-юрист ГО «Інституту розвитку регіональної преси» Людмила Панкратова, – повідомляє Укрінформ.
«Не зважаючи на те, що коефіцієнт відкритості сайтів центральних органів влади зростає, все одно майже половина інформації, або 46%, залишається не оприлюдненою. І це достатньо великий показник. Таким чином усі ці сайти не повністю відповідають законодавчим вимогам, які ставлять нормативні акти України», – сказала Панкратова, уточнивши, що йдеться про результати моніторингу, проведеного Інститутом розвитку регіональної преси у нинішньому році.
На думку учасників прес-конференції, найбільш закритою, так само як і минулі роки, залишається інформація про витрачання бюджетних коштів – використання бюджетних коштів, оприлюднення звітів про проведення тендерних закупівель та використання державного майна.
У свою чергу медіа-юрист Олександр Бурмагін пояснив, що до списку параметрів моніторингу у 2014 році було додано обов\’язкову перевірку наявності системи обліку публічної інформації та копій декларацій (або відомостей з декларацій) про доходи керівників та заступників керівників центральних органів влади.
«Із досліджених 55 веб-сайтів система обліку публічної інформації відсутня на 12 сайтах. Декларації керівників не розмістили майже третина сайтів – 18 органів виконавчої влади. Кілька органів влади розмістили декларації лише після подання інформаційного запиту, ще кілька – надали інформацію на запит, однак на сайтах їх так і не розмістили», – констатував він.