Рятувальні операції в гірській місцевості стали необхідними для трьох мандрівників: двоє з них втратили орієнтацію в просторі, а один зіткнувся з технічною несправністю протеза ноги під час сходження на Піп Іван.
Увечері 15 серпня фахівці гірської рятувальної служби Прикарпаття двічі виїжджали на екстрені виклики. Туристи опинилися в критичних ситуаціях, що потребували негайного втручання професіоналів.
Перша інцидент зафіксували під час підйому на вершину Піп Іван Чорногірський. У районі полонини Веснарка один із учасників походу виявив, що його протез ноги вийшов з ладу, що унеможливило подальший рух.
На допомогу постраждалому оперативно вирушили співробітники ГПРВ Явірник. Рятувальники дісталися до чоловіка та допомогли йому безпечно спуститися до населеного пункту Явірник.
За попередніми даними, чоловік не отримав фізичних травм під час інциденту, тому надання спеціалізованої медичної допомоги в цій ситуації не знадобилося.
Паралельно з цим розвивалася інша напружена ситуація на гірському маршруті, що веде від вершини Бребенескул у бік села Бистрець.
Двоє мандрівників, серед яких були мешканка Тернополя та житель міста Бердичів, заблукали в урочищі Кедруватий Погорілець і були змушені просити про допомогу.
Для проведення пошуково-рятувальної операції було задіяно трьох досвідчених фахівців з ГПРВ Верховина, які розпочали пошуки в умовах складного рельєфу.
Рятувальникам вдалося оперативно локалізувати місце перебування заблукалих осіб та забезпечити їхній безпечний супровід до села Бистрець.

Спеціалісти закликають усіх любителів гірських прогулянок ретельно планувати свої маршрути та перевіряти технічний стан свого спорядження перед виходом.
Подібні випадки ще раз підкреслюють важливість наявності засобів зв’язку та базових знань з орієнтування на місцевості в умовах Карпат.


