Потужний град обрушився на вулиці Ужгорода, ставши реалізацією попереджень, які напереду закарпатські фахівці з гідрометеорології. Погодні умови в регіоні стрімко погіршилися, що призвело до виникнення небезпечних атмосферних явищ.
У другій половині дня 27 липня жителі Ужгорода стали свідками інтенсивних опадів, під час яких випадав град розміром з волоський горіх. Одночасно з цим місто Мукачево опинилося під ударом потужної зливи, що спричинило значне затоплення окремих ділянок.
Місцеві autorità та рятувальники рекомендують власникам транспортних засобів терміново перемістити автомобілі під навіси або в гаражі. Це необхідно, оскільки сильна негода супроводжується шквалистими поривами вітру, що можуть завдати шкоди майну.
Закарпатський обласний центр з гідрометеорології заздалегідь інформував населення про ймовірність виникнення екстремальних погодних умов у цій частині України.
Згідно з офіційними прогнозами, протягом 27–28 липня на більшій частині території області очікуються значні опади від 15 до 29 мм за 12 годин. Також передбачаються грози, а в окремих районах можливі сильні дощі до 49 мм та град діаметром від 6 до 19 мм.
Під час грозових фронтів зафіксовано шквалисте посилення вітру зі швидкістю 15–20 м/с. У західних та центральних районах області ситуація складніша, де пориви можуть сягати 25–30 м/с.
Синоптики встановили другий рівень небезпеки, відомий як помаранчевий. Фахівці закликають громадян бути максимально обережними та за можливості не перебувати на відкритому повітрі під час піку негоди.
Експерти також зазначають, що після завершення цього грозового періоду на Закарпатті знову настане спека, хоча ця хвиля й буде короткочасною.

