Туга і сльота, до яких додаються то кашель, нежить, а то і температура, неабияк ускладнюють життя. Особливо, коли тільки одужали, а застуда підкрадається знову і знову. Але є працюючі способи підтримки імунітету, які насправді працюють!
М\’ясо і хрін
Для нормального функціонування імунної системи необхідно повноцінне харчування – білки, вітаміни і мінеральні речовини. М\’ясо має бути присутніми у вашому раціоні як мінімум через день, пише healthinfo.ua.
Гарні також бобові (квасоля, сочевиця, горох), які потрібно їсти пару раз в тиждень. Організм потребує також вітаміну А, який перетворюється з бета-каротину, що міститься в жовтих і червоних овочах – моркві, гарбузі, болгарському перці. Також вітаміном А багаті печінка, яйця і вершкове масло. Багато хто не любить брокколі. А дарма – вона джерело безлічі корисних речовин, наприклад, вітаміну С і сульфорафану.
Не варто забувати і про селен, що володіє антиоксидантними властивостями. Його джерело – бразильські горіхи (1-2 штуки в день), злаки і нирки. Вітамін С абсолютно необхідний. Всі знають, що його недолік легко поповнити лимонами і апельсинами, наприклад, але мало хто здогадується, що цитрусові можна замінити звичайним звичним хріном!
Додайте перчику
Перець і прянощі можуть стати вашими надійними друзями в справі зміцнення імунітету. Кориця і гвоздика, імбир і женьшень, китайський лимонник і ехінацея – додавайте їх в їжу і чай. Капсаїцин, який міститься в перці чилі розслабляє кровоносні судини, схожим властивість мають карі і куркума. Якщо немає можливості і інтересу до індійських прянощів, згадайте про \”антибіотики для бідних\”, наш рідний часник. Лікарі вважають, що він стимулює імунну систему за рахунок збільшення числа білих кров\’яних тілець.
Кефір і ряжанка на сторожі
Будь-натуральний кисломолочний продукт обов\’язковий до застосування в холодну пору року. У кефірі, йогурті, ряжанці містяться кальцій і вітамін D, які зміцнюють ваш імунітет. А корисні бактерії приводять в порядок травний тракт.
Вино
Хоча лікарі і не рекомендують вживати алкоголь в розпал сезону простудних захворювань, вони не заперечують корисних властивостей червоного вина. Але – тільки сухого і тільки в кількості одного келиха в день, не більше! Червоне вино підтримує судини в тонусі, рекомендована доза – 50-100 грамів в день.
Менше цукру
За даними американських медиків, 100 грамів цукру знижують здатність білих кров\’яних тілець боротися з інфекціями протягом п\’яти годин після вживання. Тобто цукерки, шоколадки і тортики – це, звичайно, смачно, але абсолютно не корисно для вашого імунітету!