Із нагоди Дня кулінара, який у світі відзначають 20 жовтня, Закарпатський кореспондент підготував добірку нескладних рецептів страв, які можна приготувати навіть… у гуртожитку. Коли шлунок гуркоче спогадами про запашну домашню їжу, студентам доводиться творити дива із наявних продуктів.
Якщо заглянути на кухню, можна помітити різноманіття наїдків, а дехто навіть погодився провести майстер-клас із приготування улюблених страв.
У гуртожитку №4 Ужгородського національного університету студенти харчуються добре. У багатьох кулінарних «творіннях» серед інгредієнтів були м’ясо, овочі та крупи. Трапилися нам і любителі «Мівіни», проте їх – одиниці.
Як зазначають жителі студмістечка, страв, привезених із дому, вистачає приблизно до середи. Далі потрібно готувати самостійно. Отож, першою, кого ми зустріли на студентській кухні, була п’ятикурсниця Мирослава. За її словами, готує справжній «студентський» рис на молоці.
Не встигла дівчина розповісти нам секрети її улюбленої страви, як господарювати за сусідньою плитою прийшла пара. Михайло і Руслана сьогодні готують макарони із тушонкою.
Консервоване тушковане м\’ясо є неабиякою розкішшю наприкінці студентського тижня.
І поки вариться локшина, розігрівання м’яса другокурсниця-філологиня довірила коханому, адже вважає, що все потрібно робити разом.
Зокрема це стосується й приготування їжі.
Цікавим є факт, що до стипендії залишається менше тижня, тож не дивиною на гуртожицькій кухні є смаження картоплі чи приготування яєшні, що особливих витрат не потребує.
За приготуванням \”крумплів-фрі\” ми застали студенток філологічного. І хоча дівчата розповідають, що знають про шкідливість цієї їжі, переконі – деколи можна.
Майбутній педагог Іванна вже четвертий рік живе в гуртожитку. За цей період дівчина переконалася, що зловживати смаженим не варто. Краще – зварити.
Яєчня також є популярною стравою серед студентів, адже, як вважає молодь, може бути відмінним сніданком чи вечерею. Проте страву із «золота в шкаралупі», як називає письменник Мирослав Дочинець, хлопці-географи обрали саме на обід.
Серед любителів шкідливих обідів – інженери. Третьокурсник Орест розповідає: «Ми харчуємося разом із сусідами по кімнаті і блоку. Така система забезпечує те, що їжі вистачає майже на тиждень. Інколи ходимо в їдальну. Буває, готуємо картоплю і запарюємо «Мівіну».
А п’ятикурсниця Юлія з філологічного погодилася провести для читачів «Закарпатського кореспондента» майстер-клас із приготування плову.
Крок 1. Підготовка продуктів. Інгредієнти:
– рис (200 г),
– бекон (200-300 г),
– морква (1шт.),
– одна невелика цибулина,
– перець червоний (1-2 шт.),
– олія соняшникова,
– сіль, перець.
Крок 2. Чистимо овочі. Нарізаємо бекон і перець кубиками, моркву дрібно натираємо на тертці, цибулю ріжемо максимально тонко.
Крок 3. У каструлю наливаємо трохи олії, вкидуємо вищезгадані продукти і тушимо на вогні 5-7 хвилин.
Крок 4. Висипаємо рис і вливаємо воду. Додаємо спеції. Варимо до повної готовності.
Дівчина радить обирати пропарений рис, адже він не розварюється швидко, і плов буде розсипчастим.
Крок 5. Смакуємо теплим.
Такий простий і невибагливий в інгредієнтах рецепт зробить обід смачним та корисним.
Студенти доволі часто нехтують знанням про шкідливість газованих напоїв. Адже смачна «кола» швидко втамує спрагу після навчального дня. Однак дехто надає перевагу компотам. І варять їх студенти прямо в гуртожитку.
На що не піде винахідлива молодь, щоб в останній момент вигадати кулінарний подарунок другові?! Третьокурсниця Олена розповідає, що одного разу спільно зі сусідками приготували торт із… млинців. Стрічкою підв’язали налисники з варенням і в такий кулінарний шедевр встромили свічки. Здивуванню іменинника не було меж!
Також дівчина зазначає, що любов до кулінарії їй привила мама-кухар. Олена обожнює готувати різноманітні супи. Одним із улюблених є сирно-грибний. Ділиться секретом приготування:
«Спочатку варимо картоплю з грибами сушеними, аби вони не були твердими. У той час тушимо моркву з цибулею, потім вкидуємо в каструлю. Додаємо спеції. Коли все доварюється, натираємо сир (може підійти плавлений або твердий), додаємо зелень».
Любителі перших страв знайшлися й серед студентів-угорців. На оновленій кухні на 6-му поверсі гуртожитку №4 УжНУ триває приготування борщу.
Крім страв, про які ми згадали, студенти називали і піцу в сковороді, на приготування якої потрібно не більше 15 хвилин, і вівсянку з ягодами, а також інші наїдки. Не всі юнаки хочуть багато часу приділяти приготуванню їжі. Зате дівчата на кухні – справжні експериментатори. Вони переконані, що турботливими господинями можна бути і в неідеальних умовах гуртожицької кухні. Головне – хороший апетит. А цього в студентів – хоч відбавляй!
для Закарпатського кореспондента