Українські лісівники адаптують європейський досвід для збереження природних ресурсів

Пріоритетом заходу стало вивчення підходів до мінімізації впливу на природні екосистеми та забезпечення їхнього відновлення.

Фахівці «Карпатського лісового офісу» спільно з експертами інших філій ДП «Ліси України» та представниками Державного агентства лісових ресурсів України взяли участь у тренінгу щодо сучасних підходів до раціонального лісогосподарського управління. Захід відбувся у рамках співпраці з європейськими партнерами.

Під час візиту до лісництва Хундсхюбель у Німеччині українські спеціалісти дізналися про особливості планування, проведення та контролю якості лісових робіт. Німецькі фахівці поділилися досвідом щодо визначення обсягів робіт, організації перевезень деревини, укладання угод із підрядниками та моніторингу виконання завдань.

Окрема увага була приділена питанням зменшення техногенного впливу на ґрунти та лісові екосистеми. Учасники тренінгу ознайомилися з досвідом відбору дерев для вирубки, роботою спеціалізованої техніки, комбінованими методами заготівлі деревини, використанням гусеничних машин для лісових робіт та особливостями ручної заготівлі.

Також було розглянуто питання реалізації лісових матеріалів, зокрема систему централізованих контрактів, продаж дров та внутрішнього обігу деревини в межах лісництва.

×

Написати в редакцію