Омбудсмен України Дмитро Лубінець взяв під особистий контроль ситуацію навколо ветерана війни в Ужгороді.
До представника Уповноваженого у Закарпатській області звернувся учасник російсько-української війни, який має інвалідність ІІ групи внаслідок отриманих поранень.
За словами ветерана, 22 червня 2026 року працівники поліції в Ужгороді нібито безпідставно застосували до нього фізичну силу та спецзасоби.
Наразі омбудсмен готує звернення до керівника Національної поліції України щодо проведення термінового службового розслідування та надання правової оцінки діям правоохоронців.
Також планується вилучення та перевірка відеозаписів із бодікамер поліцейських та відеореєстраторів службових автомобілів.
Крім того, буде підготовлено повідомлення до Державного бюро розслідувань щодо можливих ознак кримінального правопорушення у діях поліцейських.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини підкреслив: кожен випадок можливого порушення прав громадян правоохоронцями має бути ретельно та об’єктивно перевірений.
Жодна людина, яка захищала Україну і має інвалідність внаслідок війни, не може бути об’єктом жорстокого поводження чи непропорційного застосування сили.

