Вхiд на сайт
Авторизацiя

П'ять ліків, які експерти не радять приймати разом

П'ять ліків, які експерти не радять приймати разомЧастенько буває, що призначення лікаря в рецептурі і часі (частоті) прийому таблеток порушуються. Від незнання і в поспіху, через те, що помилково вважаємо, ніби поєднання ліків посилить ефект, або зовсім, щоб прийняти все, і забути про них, пише "Ортодокс".

Виявляється, є кілька препаратів, які в жодному разі не можна приймати разом, тому що це загрожує серйозними наслідками!

Пропонуємо вашій увазі важливий список ліків, поєднання яких один з одним становить небезпеку для здоров'я і навіть життя людини.

Ліки від кашлю та антигістамінні
Багато безрецептурних засобів від кашлю та антигістамінні препарати від алергії містять у своєму складі аналогічні речовини, тому, приймаючи обидва препарати разом, ви ризикуєте отримати надмірну дозу, яка значно посилить седативний ефект.

Неконтрольована сонливість може представляти ризик для тих, хто, не знаючи про седативний ефект цієї комбінації, буде керувати серйозної апаратурою, верстатом або автомобілем. Навіть приймаючи ліки від кашлю та антигістамінні препарати перед сном, коли попереду ціла ніч відпочинку, вранці ви можете відчувати себе незвично слабким.

Антидепресанти і знеболюючі
Будь-яка людина, якій коли-небудь прописували антидепресанти або знеболюючі, швидше за все, знає, що приймати їх разом не можна. Причому ваш лікар сказав вам про це не тому, що не хоче, щоб вам було добре, а тому, що він піклується про ваше здоров'я.

І СІОЗС (селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, відносяться до одного з класів антидепресантів) і нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ, які часто використовують як знеболюючі та жарознижуючі засоби), збільшують ризик розвитку кровотечі в шлунку і стравоході до 600 (!) %, тобто в шість разів. Нещодавнє дослідження голландських фахівців показало, що прийом комбінації цих двох препаратів ще частіше провокує шлунково-кишкову кровотечу порівняно з прийомом кожного із цих препаратів окремо.

І СІЗЗС, і НПЗЗ є триптанами і впливають на рівень серотоніну. Результат їхньої взаємодії — це не тільки підвищення небезпеки внутрішньої кровотечі, але і неприємні побічні ефекти: тривога, підвищення температури тіла, прискорене серцебиття і дихання.

Антикоагулянти та аспірин
У багатьох країнах антикоагулянти вважаються досить серйозними ліками і продаються тільки за рецептом лікаря. Їх призначають, щоб зменшити утворення тромбів в артеріях.

Аспірин входить до числа безрецептурних ліків і часто використовується для зменшення болю. Однак багато хто не знають, що цей препарат також розріджує кров і відомий як антиагрегант. Коли аспірин приймається разом з антикоагулянтом, їхній сумарний ефект може значно збільшити ваші шанси на розвиток внутрішньої і зовнішньої кровотечі.

Знеболюючі та заспокійливі препарати

І антитривожні засоби, і опіоїдні знеболюючі, такі як кодеїн і морфін, діють як заспокійливе. Якщо приймати ці препарати одночасно, їхня токсична дія збільшується. Таке передозування антидепресантів може істотно зменшити частоту дихання, частоту серцевих скорочень, причому іноді до смертельного рівня.

Люди, що приймають дані препарати в комбінації, швидше за все, отримують рецепти на них від різних лікарів і купують їх у різних аптеках. Цей метод ще називається "шопінг по лікарях" — пацієнт свідомо відвідує кілька лікарів, отримуючи від них рецепти на препарати, і кожен з медиків не знає про призначення іншого.

На жаль, через сумарний вплив цих ліків на дихальну систему результат їх сумарного прийому для людини може бути смертельним.

Ацетамінофен і опіоїди
Незважаючи на свою популярність, ці препарати можуть бути дуже небезпечні, якщо їх взяти в кількостях, що перевищують рекомендовану дозу. Часто люди намагаються збільшити ефект ацетамінофену, приймаючи його з кодеіновмісними препаратами. Коли ці ліки приймаються разом, вони можуть дуже швидко викликати серйозне пошкодження печінки.

Дослідження 2015 року, проведене в Сіетлі, виявило, що у 38% людей розвинулась гостра печінкова недостатність через те, що вони випадково прийняли надто велику дозу препарату або більш ніж один вид таблеток. А у тих, хто прийняв ліки, що містили як ацетамінофен, так і опіоїди, гостра печінкова недостатність розвинулася в 63% випадків.

Джерело


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: