Подальше підвищення пенсійного віку може стартувати з 2022-го, коли закінчиться підвищення пенсійного віку для жінок, розпочате в 2011-му. Про це повідомляє 24 Канал із покликанням на соціолога Лідію Ткаченко.
На її думку, доцільність такої відстрочки логічно обґрунтовується необхідністю зберегти тенденції гендерного вирівнювання та здійснення структурних змін в економіці, здатних забезпечити належну якість робочих місць.
\”У період до 2022 року потрібно реформувати систему ранніх пенсій, що також сприятиме зменшенню гендерних розривів у пенсійній системі, оскільки чоловіки значно частіше працюють на шкідливих роботах і становлять переважну більшість дострокових пенсіонерів за віком. Однак обмеження ранніх пенсій обов\’язково має супроводжуватися заходами посилення охорони праці та здоров\’я, включаючи моніторинг тривалості зайнятості в шкідливих умовах і заборону залишатися на такій роботі понад встановлений період\”, – зазначила вона.
На думку Ткаченко, твердження, що підвищення пенсійного віку не дає жодних чи суттєвих результатів щодо зменшення дефіциту Пенсійного фонду, носять суто спекулятивний характер і не мають нічого спільного з реальністю.