Вхiд на сайт
Авторизацiя

В Ужгороді вже два школяра заразилися гепатитом А протягом місяця: як вберегтися від небезпечної хвороби

В Ужгороді вже два школяра заразилися гепатитом А протягом місяця: як вберегтися від небезпечної хвороби


У вересні в Ужгороді зафіксовано вже 2 захворювання на гепатит А серед школярів. Таку статистику оприлюднили місцеві лікарі-епідеміологи.

Так, лікар-епідеміолог Ужгородської міськрайонної філії ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» Лариса Зарембо, переконує, що діти навчаються у різних школах та живуть у різних місцях, тож говорити про вогнище хвороби поки зарано.

Загалом же в Ужгороді за вісім місяців цього року зареєстрували всього 9 випадків захворювання на вірусний гепатит «А». Переважно йдеться про дорослих - 7 випадків.

Ужгородські медики запевняють, що ситуація із гепатитом у місті стабільна, а пік хвороби залишився у 2013-2014 роках. Так, у 2013 році в Ужгороді було рекордних 120 випадків захворювання на гепатит А, при чому більше половини із них у дітей. Наступний підйом захворюваності, враховуючи циклічність збудника, прогнозують на 2017-2018 роки.

Всіх, хто контактував зі хворими дітьми, уже перевіряють медики.

До слова, вірусний гепатит А – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке передається фекально-оральним механізмом, що характеризується переважним ураженням печінки, пожовтінням шкірних покривів та інтоксикацією організму.

Як можна заразитися вірусом гепатиту А?

Джерелом захворювання є хвора людина, найчастіше із безсимптомними, безжовтяничними та атиповими формами гепатиту «А», які переважно зустрічаються у дітей. Інкубаційний період триває від 15 до 50 днів, в середньому 25-35 днів.

Вірус може передаватися через «брудні руки» при тісному спілкуванні від людини до людини (особливо серед дітей у дошкільних закладах, шкільних колективах), забруднену вірусом воду, їжу, що не пройшла достатню термічну обробку, ягоди, фрукти та овочі, вимиті в забрудненій вірусом воді.

Коли хворий стає заразним?

Хворий починає виділяти вірус у зовнішнє середовище з фекаліями через 2-3 тижні після інфікування. Пік вірусовиділення відмічається за 7-12 днів до появи перших клінічних проявів. Після появи жовтяниці виділення вірусу гепатиту А з фекаліями різко знижується і хворий не становить особливої небезпеки для оточуючих.



Що потрібно знати, щоб попередити інфікування вірусом гепатиту А?

- Обов’язково мити руки з милом після кожного відвідування туалету та перед кожним прийомом їжі.
- Особливо важливо привити такі гігієнічні навички дітям, які є найбільш сприйнятливими до інфекції. Необхідно прослідкувати щоб у дитини в школі завжди були вологі серветки для очищення рук та індивідуальна ємність для питної води.
- Рекомендовано пити воду гарантованої якості: бутильовану або кип’ячену.
- Вживати тільки добре вимиті овочі та фрукти.

Проте, найбільш реальним засобом профілактики вірусного гепатиту А є вакцинація дорослих та дітей, що може забезпечити імунологічний захист на 20 років.

Що робити, якщо хтось із сім'ї захворів на гострий вірусний гепатит А?

При появі перших ознак захворювання – обов’язково звернутися до лікаря. У приміщеннях, де перебували хворі, необхідно провести вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих розчинів. Найголовніше – обов’язково пройти обстеження на виявлення маркерів вірусного гепатиту А у крові! Особливо це актуально при виникненні захворювання у школі або в садочку, де перебуває ваша дитина, бо тільки так можна виявити хворого до появи жовтяниці. Це дозволить захистити Вас та вашу родину від гепатиту А та зупинить його подальше поширення.

Джерело


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: