Серцево-судинні захворювання називають вбивцею №1 у світі. Сьогодні, 29 вересня, в обласному Центрі здоров’я в Ужгороді провели прес-конференцію, присвячену Всесвітньому Дню серця.
Про серцево-судинні захворювання та методики лікування розповіли головний лікар Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, обласний кардіолог Роман Соскида та начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, обласний терапевт Ольга Чемет.
Як зазначили медики, в Закарпатській області за минулий рік зареєстровано 631 378 осіб, які хворіють на серцево-судинні захворювання. Із них на гіпертонічну хворобу – 307 002 осіб, ішемічну хворобу серця – 246 334, гострий інфаркт міокарду – 1 077 осіб.
Не менш важливим є те, що саме через захворювання серця в області у 2015 році померло 8 831 особа, в тому числі працездатного віку – 803 осіб, що становить 9,1%. Зокрема загалом від ішемічної хвороби – 3427 хворих, від інфаркту міокарда – 236 хворих, від гострого інфаркту міокарду – 15,3%.
Ольга Чемет зазначила: «Медики мають донести кожному громадянину, що на здоров’я на 50% впливає спосіб життя, 20-25% – генетичні, 20-25% – економічні фактори, 5-10% – вплив медичної галузі. Зараз в Україні частка впливу на здоров’я медичної галузі складає 5%. За допомогою поширення інформації ми хочемо достукатися до всіх сердець».
Також на прес-конференції було зазначено, світ працює над тим, щоб до 2025 року зменшити смертність хоча б до 25%.
Роман Соскида розповів, що за рік до кадріодиспансеру звертаються 55-60 тисяч осіб дорослого населення, стаціонарно лікуються 5-6 тисяч . Основною масою є хворі, які потребують діагностики та лікування.
«Ми виконуємо 90% з усіх можливих операцій, які проводять в Україні операцій. За 5-6 років відбувся значний прорив надання допомоги при захворюваннях міокарда. Основним завданням є мінімізувати час доставки хворого до 120 хвилин, щоб зберегти його життя», – зазначив обласний кардіолог.
Протягом минулого року в диспансерно-поліклінічному відділенні ЗОККД прийнято та оглянуто 51 351 пацієнтів, у стаціонарі – 6 260 пацієнтів.
Наприкінці зустрічі лікарі медики наголосили, що результату важко досягти, якщо пацієнт свідомо не допомагає лікуванню. Існують дії, які дають можливість пацієнтам довше залишатися в доброму самопочутті. Тому такими важливими є зменшення шкідливих звичок, відмова від куріння, боротьба з ожирінням, контроль рівня цукру та артеріального тиску.
Усвідомлюючи, що серце є найважливішим органом, дбаючи про нього, людина самостійно подовжує свій вік.