Вхiд на сайт
Авторизацiя

Стипендії по-новому та підвищення акцизів: що Кабмін пропонує Раді ухвалити разом із бюджетом

Стипендії по-новому та підвищення акцизів: що Кабмін пропонує Раді ухвалити разом із бюджетом


Кабінет міністрів України на своєму засіданні 15 вересня вніс до Верховної Ради проект державного бюджету на 2017 рік. Однак це не єдиний урядовий документ, що надійшов до парламенту цього дня. Разом із проектом держбюджету виконавча влада зареєструвала ще три законопроекти, які є супутніми для проекту головного кошторису країни та покликані забезпечити його збалансованість та виконання. Отже, що ж це за документи і що ними пропонується змінити?

Стипендії по-новому та підвищення акцизів: що Кабмін пропонує Раді ухвалити разом із бюджетомСтипендії не для всіх

Перший із них – законопроект №5130 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України". Його внесення до Ради в Мінфіні пояснюють необхідністю економного і раціонального використання державних коштів та приведення низки законів у відповідність до фінансових можливостей. За допомогою цього документу уряд має намір створити умови для стабілізації фінансового стану держави та вдосконалити окремі положення соціальної політики.

Так, проектом закону пропонується тимчасово, до 31 грудня 2017 року, не виплачувати пенсії/щомісячне довічне грошове утримання особам, які працюють на посадах членів уряду, народних депутатів та їх помічників-консультантів, державних службовців, дипломатів, суддів, працівників органів прокуратури, працівників органів місцевого самоврядування (крім інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту").

Також законопроектом пропонується встановити, що до 31 грудня 2017 р. максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 тис. 740 грн.

Важливе нововведення, передбачене законопроектом №5130, - поділ студентських стипендій на академічні та соціальні. Останні пропонується виплачувати студентам ВНЗ, виходячи з рівня доходу сім'ї та успіхів у навчанні, у встановленому Кабінетом міністрів порядку. При цьому гарантоване право на соціальну стипендію у разі прийняття закону матимуть студенти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студенти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків.

Водночас академічні стипендії пропонується виплачувати особам, які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій діяльності у відповідності до критеріїв, встановлених Кабміном. Частка студентів, які мають право на отримання академічних стипендій, буде встановлюватися вченою радою вищого навчального закладу в межах визначеного урядом загального відсотка студентів, що мають право на отримання академічних стипендій, та стипендіального фонду. При цьому законопроектом пропонується встановити, що для студентів, які навчаються за гостродефіцитними спеціальностями (в галузях знань освіта, математичні, природничі та технічні науки), може встановлюватися підвищений розмір академічної стипендії.

Крім того, внесений Кабміном законопроект виключає із закону "Про вищу освіту" норму про те, що розмір стипендіального фонду вишу повинен забезпечувати виплату академічних стипендій не менш ніж двом третинам та не більш як 75% студентів денної форми навчання, які навчаються за кошти державного бюджету, без врахування осіб, які отримують соціальні стипендії. Також пропонується скасувати норму, згідно з якою розмір мінімальної стипендії не може бути менше прожиткового мінімуму, а для здобувачів ступеня молодшого бакалавра – менше, ніж дві третини розміру прожиткового мінімуму.

Серед іншого, уряд пропонує Раді встановити, що Міністерство фінансів при контролі дотримання бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат не вимагає згоди фізичних осіб на отримання та обробку персональних даних.

Стипендії по-новому та підвищення акцизів: що Кабмін пропонує Раді ухвалити разом із бюджетомВитрати на місцях

Ще один законопроект – №5131 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" – уряд вніс у парламент "з метою врегулювання питань, пов'язаних із підготовкою проекту державного бюджету України на 2017 рік", як зазначено в пояснювальній записці до цього документа.

Зокрема, проектом закону пропонується:

- передбачити можливість створення державного фонду регіонального розвитку як в загальному, так і в спеціальному фонді держбюджету;

- регламентувати передачу фінансового забезпечення видаткових повноважень місцевих бюджетів на утримання шкіл, оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення у професійно-технічних та інших навчальних закладах державної та/або комунальної власності (з обласних бюджетів, бюджетів міст – обласних центрів та бюджету м. Києва) (при цьому витрати на зарплату педагогічним працівникам ПТУ державної та комунальної власності в частині забезпечення витрат на отримання повної загальної середньої освіти будуть здійснюватися за рахунок освітньої субвенції), санаторно-курортну допомогу (санаторії для хворих на туберкульоз, санаторії для дітей та підлітків), оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров'я;

- встановити, що до видатків місцевих бюджетів належать видатки на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та виплату компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян;

- продовжити на 2017 рік дію норми про надання права здійснювати утримання дошкільних навчальних закладів та установ культури з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення.

У Мінфіні очікують, що прийняття цього закону унормує видатки державного та місцевих бюджетів та забезпечить стабільність функціонування бюджетної системи України загалом.

Стипендії по-новому та підвищення акцизів: що Кабмін пропонує Раді ухвалити разом із бюджетомАкцизи на алкоголь і сигарети - підвищити
Уряд в особі Міністерства фінансів також зареєстрував у Раді законопроект №5132, що вносить ряд змін до Податкового кодексу України. Розробку цього документа в Кабміні пояснюють необхідністю забезпечення збалансованості бюджету та адаптації до норм європейського законодавства. Як зазначають у Мінфіні, внесення змін до Податкового кодексу має на меті, зокрема, "створити умови для збільшення надходжень до бюджету та забезпечення збалансованості бюджету 2017 року".

Відповідно до законопроекту, акцизи на пиво і міцний алкоголь можуть бути збільшені на 20%, на виноробну продукцію та слабоалкогольні напої – на 12%. Також пропонується підвищити специфічну ставку акцизу на тютюнові вироби на 30%, адвалорну ставку – на 3 п. п. (з 12% до 15%). Так, акциз на сигарети за специфічною ставкою зросте з 318,26 грн за 1 тис. штук до 413,74 грн за 1 тис. штук.

Мінімальне акцизне зобов'язання зі сплати акцизу на сигарети з фільтром і без буде збільшено з 425,75 до 553,48 грн/тис. шт., а акциз на пиво та лікеро-горілчані вироби – на 30%, до 2,98 грн/літр та 126,96 грн/літр 100%-го спирту відповідно.

Водночас акцизна ставка на сухі вина зберігається на рівні 0,01 грн/літр, на кріплені вина і вермути підвищується з 7,16 до 8,02 грн/літр, ігристі вина – з 10,4 до 11,65 грн/літр, слабоалкогольні напої – з 211,59 до 236,98 грн/літр. Мінфін також пропонує підвищити акцизну ставку на коньяк з 89,94 до 105,8 грн/літр 100%-го спирту, з 1 січня по 28 лютого 2017 року, а з 1 березня 2017 року – до 118,5 грн/літр 100%-го спирту.

Серед іншого, в Кабміні пропонують парламенту підвищити акциз на важкі дистиляти (газойлі) якості Євро-4 і Євро-5 на 32,1% - до 125,5 євро за 1 тис. літрів. Законопроектом №5132 також пропонується підвищити акциз на пічне паливо і мазут на 29,4% – до 125,5 євро за 1 тис. літрів. Також Мінфін пропонує подвоїти рентну плату за транзитне транспортування аміаку, зафіксувавши її на рівні 4,8 дол. (за рахунок цього планується отримати додаткові надходження до держбюджету обсягом 1,3 млрд грн).

Крім того, цим документом уряд пропонує парламенту підвищити ставки рентної плати для всіх користувачів радіочастотним ресурсом (РЧР) в діапазонах 2300-2400 МГц і 2500-2690 МГц з 40,92 грн до 20 тис. грн за 1 МГц. Також пропонується запровадження коефіцієнтів у розмірі 1,4 за перевищення одним користувачем РЧР оптимально необхідної ширини смуг радіочастот у відповідних діапазонах впровадження технологій четвертого покоління і в розмірі 1,2 – за неефективно фрагментовані смуги радіочастот. Водночас у разі вжиття користувачами РЧР заходів з метою вивільнення економічно доцільної смуги радіочастот пропонується встановити понижуючий коефіцієнт 0,75.


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: