spot_img
11.2 C
London
додомуСуспільствоУкраїнцям повертатимуть частину грошей при купівлі життєво необхідних ліків

Українцям повертатимуть частину грошей при купівлі життєво необхідних ліків

Українцям повертатимуть частину грошей при купівлі життєво необхідних ліків

Українцям повертатимуть частину грошей, витрачених на купівлю життєво необхідних ліків зі спеціального переліку, який має затвердити Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Туди будуть входити препарати для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та інших важких патологій. Відповідну ініціативу подав уряд і МОЗ вже її опрацьовує.

Разом із фармацевтами керівники медичної галузі нині готують національний перелік медикаментів, який складатиметься орієнтовно з 260 позицій. Коли список буде затверджено, почне працювати програма реімбурсації – здешевлення для хворих вартості препаратів. Людям повертатимуть частину вартості або повну вартість ліків.

Перелік препаратів, що підлягатимуть державному відшкодуванню, наразі обговорюється. Відомо, що до нього включать лише ліки, котрі мають доказову базу ефективності та рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров\’я. Ціна на них має бути адекватна європейській.

«Пацієнт, ідучи до лікаря, отримуючи рецепт, буде мати можливість піти в аптеку і отримати певний перелік ліків або за 100-відсотковою пільгою, або, як варіант для працюючих, на якихось пільгових умовах», – пояснив заступник міністра охорони здоров\’я Роман Ілик.

Два роки тому держава вже пробувала компенсувати вартість ліків для гіпертоніків. У проекті були задіяні комунальні аптеки і приватні мережі. Програмою вдалося охопити 80% хворих, які мали нагоду придбати препарати з суттєвими знижками. Однак проект зазнав фіаско через те, що у держави закінчилися на нього гроші. Борг перед аптеками сягнув 4 мільйонів гривень.

«Тепер МОЗ замахнулося не на часткову, а повну реімбурсацію. Спершу керівники галузі сподівалися запустити проект із вересня, але старт довелося відкласти до початку 2017 року. У міністерстві сподіваються, що нові правила на фармацевтичному ринку дозволять не лише допомогти хворим мати доступ до необхідних ліків, але й змусять аптеки знизити ціни на інші препарати. Як очікують у МОЗ, такий ефект може вимірюватися здешевленням медикаментів на ринку на 30-40%», – йдеться у матеріалі.

[url=http://]Джерело[/url]

Останні новини:

До теми: