Сьогодні, 13 вересня, в Ужгородському національному університеті відбулася зустріч із бардом, романістом Валентином Терлецьким.
Поет із Запоріжжя презентував в Ужгороді новий роман «Кілька років зими». Обласний центр Закарпаття – перше місто, в якому побувала книжка. Наступним етапом поширення літературного творіння в маси буде Форум видавців у Львові.
Чоловік часто виступає в прифронтовх зонах. Творчість починав із віршів, на які, зізнається, надихають подорожі, прогулянки і настрій.
Владислав Чижич для Закарпатського кореспондента
Зовсім нещодавно Валентин спробував себе в жанрі казки. Каже, що діти – найкращий критик: «Якщо на третій хвилині казки діти не радіють, можна вважати, що вона не вдалася».
Натхнення поет черпає із мрій. Каже, що творити без подорожей майже неможливо, а для того, щоб виділитися з письменницьких мас, треба просто бути оригінальним і не намагатися когось наслідувати.
Модератором зустрічі став Михайло Рошко – закарпатський письменник, декан факультету іноземної філології УжНУ.
Валентин Терлецький декламував свої вірші і навіть співав під гітару. Після завершення презентації в найбільшому в краї виші вражені студентки миттю вишикувались біля письменника, аби придбати книжки, взяти авторгаф і (як же ж без цього?) – зробити селфі.
Яскравим видалося зауваження Валентина Терлецького про Закарпаття: «Тут вільно дихається. У Вас благословенний край! Цінуйте».