Вхiд на сайт
Авторизацiя

Мінекології готує законопроект про підвищення штрафів за незаконні звалища

Міністерство екології та природних ресурсів вважає ставки штрафів за організацію незаконних звалищ занадто низькими і готує законопроект про їх підвищення.

Мінекології готує законопроект про підвищення штрафів за незаконні звалища


Про це повідомляє прес-служба відомства, посилаючись на слова профільного міністра Остапа Семерака в ефірі одного з телеканалів, передає УНІАН.

«З моєї точки зору, відповідальність, яка прописана в законодавстві, є недостатньою. Наприклад, якщо за незаконне звалище біля обласного центру штраф становить лише 350 грн, - то це недієвий механізм. Зараз ми готуємо новий законопроект про підвищення відповідальності за шкоду, завдану довкіллю», - сказав міністр.

Також він навів приклад Польщі та Німеччини, де суспільство займає активну позицію в боротьбі з нелегальними звалищами, і висловив сподівання, що парламент підтримає ініціативу Мінекології про підвищення відповідних штрафів.

«Сподіваюся, що мої колеги з Верховної Ради підтримають мене як міністра екології у намірах підвищити відповідальність за такі правопорушення, як організація нелегальних звалищ та ігнорування вимоги їх ліквідувати у визначені терміни», - зазначив Семерак.

Також повідомляється, що Мінекології веде роботу з реформування Державної екологічної інспекції для того, щоб вона могла ефективно боротися з вищезазначеними правопорушеннями.

1 червня 2016 року Кабінет міністрів України доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також Міністерству екології та природних ресурсів провести перевірку та інвентаризацію сміттєзвалищ побутових відходів, а також розробити ефективну систему поводження з ними.

За словами Семерака, інвентаризація звалищ необхідна, оскільки органи виконавчої влади або місцевого самоврядування не володіють відповідною інформацією. Наступним важливим етапом державної політики, наголосив він, має стати розробка Національної стратегії поводження з відходами і плану з реалізації цієї стратегії, які мають бути підготовлені до кінця цього року.

За даними Нацкомісії, що здійснює регулювання сфер енергетики і комунальних послуг, Україна в 2015 році переробила лише 5,1% твердих побутових відходів від загальної кількості (35,67 млн куб. м) сміття на звалищах.

Також у середині червня Семерак повідомляв, що міністерство планує створити нову інтегровану екологічну інспекцію до кінця 2016 року.


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: