Вхiд на сайт
Авторизацiя

Алiменти тепер платитимуть по-новому

Алiменти тепер платитимуть по-новомуУ випадку стрiмкого зростання цiн одержувачi алiментiв зможуть розраховувати на бiльшi виплати. Набрав сили закон, який передбачає iндексацiю алiментiв на розмiр iнфляцiї.

- Досi в Законi України "Про iндексацiю грошових доходiв населення" алiменти не були вказанi серед об'єктiв, якi пiдлягали iндексуванню, - пояснює юрист Євген Власов. - Тому часто як бухгалтерiя пiдприємства, де працював платник, так i державна виконавча служба вiдмовляли одержувачу алiментiв у їх перерахунку з урахуванням iндексацiї.

З 12 червня набули чинностi законодавчi нововведення, якими перелiк виплат, що мають iндексувати, було розширено. Тепер розмiр алiментiв, який визначений судом у твердiй грошовiй сумi, пiдлягає iндексацiї.

Як вiдомо, алiменти можуть бути встановленi у твердiй, фiксованiй сумi та фактично не залежати вiд розмiру доходу особи, з якої стягують алiменти. А також у вiдсотковому спiввiдношеннi вiд доходу вiдповiдної особи-боржника, скажiмо, коли суд присуджує алiменти в розмiрi 1/3 доходiв особи, яка повинна їх сплачувати, i не менш як 30% прожиткового мiнiмуму на дитину (це передбачено Сiмейним кодексом).

- Чому iндексацiя стосується тiльки алiментiв, встановлених у твердiй грошовiй формi?

- Алiменти, що їх визначали залежно вiд доходiв, й досi iндексувалися автоматично, оскiльки iндексувалася й виплата, на яку нараховували вiдповiднi алiменти (пенсiя, стипендiя, заробiтна плата). Варто зауважити, що нововведення стосуються лише алiментiв, якi встановлено на пiдставi рiшення суду. Натомiсть законодавець оминув увагою ситуацiю, коли алiменти визначають на пiдставi нотарiально посвiдченого договору. Хоча, щиро кажучи, на практицi такi договори укладають досить рiдко.

- У якому випадку одержувачi алiментiв зможуть розраховувати на iндексацiю виплат?

- Вiдповiдно до закону, iндексацiю проводять у тому разi, коли величина iндексу споживчих цiн перевищила порiг iндексацiї, який встановлюють у розмiрi 103%. Якщо простежити цьогорiчну динамiку, то iнфляцiя була лише в сiчнi (100,9%), березнi (101,0%), квiтнi (103,5%) та травнi (100,1%), в лютому її не було. Виходить, що фактично алiменти у твердiй сумi будуть iндексувати лише за квiтень, адже в цьому мiсяцi iндекс перевищив порiг 103%. Нагадаю, що з нового року уряд пiдвищив порiг iндексацiї з 101% до 103%. Також потрiбно розумiти, що iндексувати можна буде лише алiменти, якi нараховуватимуть пiсля червня. Виходить, що iстотного полiпшення матерiального становища осiб, якi отримують алiменти, найближчим часом не вiдбудеться.

- Хто iндексуватиме алiменти?

- Проведення iндексацiї розмiру алiментiв, визначених судом у твердiй грошовiй сумi, буде вiдбуватися без звернення стягувача до суду. Пiдприємства, установи, органiзацiї, фiзичнi особи-пiдприємцi, якi здiйснюють стягнення алiментiв iз боржника, автоматично повиннi проводити iндексацiю таких коштiв. Державний виконавець здiйснюватиме контроль за iндексацiєю розмiру алiментiв, а в окремих випадках - i самостiйно їх iндексувати.

Леся ЯСИНЧУК


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: