Ужгород, як би не сперечалися львів\’яни, є кавовою столицею.
У англійців є традиція починати ранок з вівсянки, бутерброду, чаю або кави. Ужгородці ж мають свою традицію – починати ранок з кави.
Однак зважаючи на наднапружений робочий графік, не всі мають можливість присісти в кафе і нікуди не поспішаючи випити каву. Для таких людей вже є своє ноу-хау – «мобільна кофейня» або «авто-кав\’ярня».
Сьогодні Закарпатський кореспондент вирішив дізнатися детальніше, що ж це таке.
Мобільна кав΄ярня
Вже понад рік в Ужгороді з\’явився новий формат вуличної кофейні – білий «пікап» з професіональними кавовими машинами. Такі мобільні автокав΄ярні можна зустріти на Волошина, на Корятовича, на Петефі, при чому дві одразу , одну в Новому районі і одну біля вокзалу (всього 6 машин по місту).
Пан Валерій каже, що ідею кав\’ярні перейняв із Одеси, тоді коли їздив відпочивати:
Ідею кав\’ярні побачив в Одесі. До відкриття власного бізнесу я займався встановленням пластикових вікон і шукав якусь цікавинку, щоб відкрити власний бізнес при мінімальних витратах і такий, який би був рентабельним. Побачив автокарв΄ярню, дізнався деталі, плюси і мінуси бізнесу і почав потрохи розкручуватися. Коли 2 роки тому відкрив кав’ярню, то був одним в місті. А наразі таких автокав΄ярень вже є 6. Такий формат дозволяє бути ближчим до людей, розширює коло знайомих і друзів, та й від оренди я не залежу. Справно сплачую податки в бюджет і заробляю собі на життя.
А який саме має бути автомобіль для цього бізнесу?
– Для мобільної кав\’ярні важливо правильно підібрати авто. Найчастіше використовують автомобілі пікапи. Також, якщо ви будете використовувати свій автомобіль, то його потрібно буде обладнати спеціальною технікою. Орієнтовна ціна переобладнаного авто становить близько 110 тисяч гривень (з мінімальною комплектацією). Є й інший варіант, можна купити вже готовий автомобіль, повністю обладнаний під мобільну кав\’ярню. Його ціна становитиме близько 160 тисяч гривень (в залежності від марки автомобіля, а також вартості використовуваного кавового обладнання).
В ході розмови Валерій розповів, що аудиторія його кавоманів – це переважно середній клас:
В більшості купують каву представники середнього класу, 80 % щоденного заробітку – постійні клієнти, які за 6-8 гривень можуть випити добру каву, чи капучино. Трохи менше «нових облич» і туристів. Рентабельність вкладених коштів – максимум 6-8 місяців.
Процес роботи кофемобіля
Робочий день у баристів (продавці мобільної кав\’ярні) починається з 7 ранку і до 18.-19.00, без перерви. Приготування кави відбувається на очах у клієнтів.
За правилами на одній кав\’ярні повинно працювати два працівники. Один готує напій, інший веде розрахунок з покупцями. В Ужгороді на всіх автівках в основному працює один продавець. Напій продається в екологічно чистому паперовому стаканчику.
Собівартість однієї порції напою з урахуванням порції кави, стаканчика і води становить близько 5 гривень.
В середньому щодня з мобільної кав\’ярні продається від 70 до 110 порцій напоїв, а це близько 1000 гривень прибутку в день.
Період, за який окупиться мобільна кав\’ярня, 4 – 8 місяців.
Реклама
За це власник автокав\’ярні не дуже переймався, адже місце розташування обрав людне, – вулиці Волошина-Корзо, поряд із базаром «Корятовича», з торговельними центрами та магазинами. Тут люди йдуть в старий центр Ужгорода, на базар, на автобусну зупинку. Хоч декілька людей все одно зупиняться. Особливо зранку і в холодну пору року.
Поради для майбутніх підприємців
\”У першу чергу потрібно розуміти, що ви відкриваєте бізнес. І заощадивши на відкритті, потім втратите на конкуренції, кваліфікованих співробітниках, ремонті. А також пам\’ятайте, що у вас вийде, головне дійте і розвивайтеся\”, – каже кавовий бізнесмен.
Закарпатський кореспондент