У численних банкрутствах українських банків варто винити не Національний банк, а безвідповідальних учасників банківського ринку, кризу і військову агресію з боку Росії.
Про це заявив президент України Петро Порошенко під час прес-конференції 3 червня, передає Обозреватель.
\”Жодного стосунку до політики стабільності банківської системи рада НБУ не має. Принаймні, стратегічного рішення, закривати чи не закривати банки, вона не ухвалює. Зараз ми пожинаємо плоди безвідповідальної банківської політики, яка бере початок ще з 2008 року, плоди кризи, плоди війни. Коли позичальники залишилися на окупованій території і не здатні обслуговувати депозити вкладників. Якщо ти не можеш повернути гроші вкладникам, у НБУ є тільки дві позиції. Перша – або ти далі витягаєш гроші і рефінансуєш, без будь-якої відповідальності, без гарантій, просто розпилює гроші, а потім ідеш у Національне антикорупційне бюро й у в\’язницю. Або ти ліквідуєш банк, закривши зобов\’язання через Фонд гарантування вкладів, але оздоровлюється і робиш стабільнішою банківську систему\”, – сказав глава держави.
Порошенко також зазначив, що голова НБУ є професійною людиною, яка забезпечує стабільність банківської системи, і зараз є всі підстави говорити про те, що ситуація в банківській системі стабілізується.
\”Свою роль забезпечення стабільності НБУ виконує\”, – наголосив президент.
Як приклад ефективної роботи регулятора Порошенко навів його намір уже в червні зняти обмеження на виплату дивідендів інвесторам.
\”Я думаю, що в умовах поліпшення інвестиційного клімату – це буде дуже довгоочікуване рішення, яке знімає велику кількість проблем\”, – сказав він.
Разом із тим, глава держави відмовився коментувати особливе ставлення НБУ до певних банків, оскільки, згідно з Конституцією України, регулятор є абсолютно незалежним і незаангажованим органом, підтримуючи аналогічну позицію президента.
раніше повідомлялось, що із 109 українських банків 67 закінчили 2015 рік із прибутковим результатом. У рейтингу топ-15 банків, що мають найкращі показники, представлені вісім фінустанов з іноземним капіталом. Що стосується найзбитковіших банків, то в цей топ-15 потрапили десять іноземних \”дочок\”.