Закарпатські рятувальники допомогли двом туристам, які потрапили у скрутну ситуацію в горах

Недостатня підготовка до гірського походу ледь не коштувала життя двом молодим туристам. Але завдяки професійним діям закарпатських рятувальників, трагедії вдалося уникнути. Цей випадок має стати пересторогою для всіх любителів гірського туризму: до походів у гори потрібно готуватися ретельно та відповідально.

Учора в другій половині дня до закарпатських рятувальників надійшов тривожний виклик. Повідомлялося, що на Чорногірському хребті, в горах, терміново потребують допомоги двоє змерзлих туристів – 22-річна киянка та 21-річний житомирянин. Пара вирушила в похід, але не врахувала різкої зміни погоди та недостатньо тепло одяглася. В результаті, опинилася у вкрай складній ситуації, їхньому життю загрожувала небезпека. Рятувальники негайно виїхали на місце події, щоб надати допомогу потерпілим.

Як з’ясувалося, ввечері, коли туристи вирішили заночувати в горах та розклали намет, температура повітря різко знизилася. Крім того, мандрівники промочили взуття, що ще більше посилило відчуття холоду. В результаті, молоді люди почали сильно мерзнути, їхній стан поступово погіршувався. На ранок туристи відчули ознаки обмороження на ногах та зрозуміли, що самостійно спуститися з гір вони вже не в змозі. Усвідомивши всю серйозність ситуації, вони вирішили звернутися за допомогою до професійних рятувальників. Це рішення врятувало їм життя.

Не гаючи часу, фахівці ДСНС оперативно прибули в район полонини Балцатул, де знаходилися потерпілі. Рятувальники надали туристам першу необхідну допомогу: зігріли їх гарячим чаєм, розтерли замерзлі кінцівки та на снігоході, по черзі, доправили до всюдихода «Богун». Згодом, потерпілих доставили до села Говерла, де передали лікарям екстреної медичної допомоги. Медики провели обстеження туристів та надали їм необхідну медичну допомогу. Завдяки злагодженим та професійним діям закарпатських рятувальників, молодим туристам було врятовано життя. Цей випадок вкотре підкреслює важливість професії рятувальника та їхньої готовності прийти на допомогу в будь-якій ситуації.

×

Написати в редакцію