До моря чи в гори: де хочуть працювати українці
В пошуках хорошої роботи топ-менеджери готові переїхати в Закарпаття, маркетологи та продажники – до Львова, а програмісти – до Одеси.
Криза на ринку праці змушує шукачів шукати кращі можливості для кар\’єри там, де раніше навіть і не припускали. Наприклад, стали замислюватися про переїзд зі столиці на периферію, повідомляє міжнародний кадровий портал hh.ua
Чверть шукачів вказують в резюме, що готові змінити місце проживання через роботу.
Для того щоб спокусити цінного кандидата, іногородній роботодавець повинен запропонувати дійсно хороші, цікаві умови, а здобувач в свою чергу показати такий рівень кваліфікації, якого немає у місцевих претендентів.
ТОП-менеджери
Більше 40% претендентів готові змінити місце проживання. Серед керівників спостерігається один з найвищих рівнів конкуренції на ринку, а крім того, саме ТОПи найбільш сильно відчули на собі скорочення зарплат, премій і бонусів. Найгострішу конкуренцію \”місцевим\” начальникам складають охочі переїхати в західні регіони України – у Тернополі, Івано-Франківську, Львові, Ужгороді чи Чернівцях. Кількість кандидатів, готових до переїзду в ці регіони, становить 55-68% від усіх, хто шукає там роботу.
Лідирує Закарпаття – 68% тих, хто шукає там роботу керівника, тільки розглядають перспективу переїзду у цей досить розвинений регіон з гарним кліматом. Чим далі на Схід, тим менше конкуренції у місцевих жителів. Так, в центральних регіонах країни кількість потенційних приїжджих – 50-40%, а в таких східних регіонах, як Донецьк або Луганськ конкуренції можна майже не побоюватися (25-26% претендентів з інших регіонів). Виняток – південні регіони – Одеса та Крим.
Маркетологи, фахівці з реклами
Всього 27% шукачів вказали у своїх резюме готовність до переїзду. З іншого боку явного прагнення переїхати ближче до західного кордону не спостерігається. Звичайно, львівських, закарпатських або івано-франківських маркетологів чекає найвища в Україні конкуренція з боку їх немісцевих колег (40-46%), однак і на Одесу, Крим чи Харків поглядає також чимало здобувачів (30-40%). Центральні і східні регіони значно менше приваблюють перебірливих маркетологів (10-15% від загальної кількості здобувачів в регіоні).
Фахівці з продажу
Тільки п\’ята частина (21%) згодна змінити місце проживання, якщо буде гідна пропозиція. У деяких західних областях країни показники конкуренції місцевих кандидатів і потенційних мігрантів вище середнього, проте незначно, також як і показник конкуренції у Львові практично збігається з рівнем конкуренції, наприклад, в Миколаєві чи Харкові (21-24%). Однак, як і в інших профсферах, більш інших приїжджих слід побоюватися здобувачам з Одеси і Криму (28-29%). Приємний клімат і наявність моря приваблює навіть не дуже мобільних менеджерів з продажу.
Кваліфіковані співробітники виробничої сфери
Цих шукачів можна назвати вимушено мобільними. Причин переїзду як мінімум дві. Перша – конкуренція, друга – вузька спеціалізація здобувачів.
Часто можливість знайти роботу залежить не стільки від географічних переваг, скільки від того, чи є виробнича компанія потрібного профілю в даному регіоні. Враховуючи специфіку групи, можна говорити про те, що показник мобільності досить високий – 21% претендентів готові до переїзду.
Прив\’язка до специфіки виробництва нівелюють переваги і тому говорити про тенденція складно. В ТОП-листі як західні, так і центральні та східні області. Хоча ніяка виробнича специфіка не змінить любов до сонця і моря – Одеса та Крим і тут лідирують в перевагах.
IT-фахівці
Мобільність програмістів і девелоперів явище не дуже типове для ринку праці України. Хоча рівень готовності до переїзду досить високий (25-26%) обумовлений він не стільки економічною необхідністю, скільки постійними пошуками цікавих і перспективних проектів. З іншого боку, тут простежується чітка закономірність – розробники готові розглядати пропозиції переважно в тих містах, де ринок найбільш розвинений – Львів та Одеса. Таким чином, місцевим фахівцям створюється досить відчутна конкуренція (приблизно третина шукачів готові переїхати в ці області).
Нагадаємо, що за даними попередніх досліджень hh.ua, близько шукачів готові переїхати заради роботи. Найпопулярніші регіони для переїзду – Одеса, Крим, Харків, Дніпропетровськ, Львів.