Політики з низьким тембром голосу сприймаються людьми як більш владні та харизматичні, а з високим – як смиренні і милосердні.
Крім того, багато політиків здатні міняти тембр свого голосу, створюючи потрібне враження у аудиторії. До таких висновків прийшли американські вчені, автори доповіді, представленої на 168-му конгресі Американського акустичного товариства. Коротко про дослідження повідомляє BBC News.
Увага вчених привернула доля харизматичного італійського політика Умберто Боссі, лідера та ідеолога «Ліги Півночі». Після перенесеного в 2009 інсульту змінився не тільки тембр голосу, а й імідж політика: італійці почали сприймати його не як авторитарного лідера, а як м\’якої людини, схильного до компромісів.
Вчені зібрали записи виступів Боссі до і після інсульту і проаналізували різні акустичні параметри. Виявилося, що діапазон коливань частот значно знизився, а інтонація стала більш згладженої. Потім дослідники взяли мові інших політичних діячів з усього світу (президента Франції Франсуа Олланда, мера Неаполя Луїджі де Магістріс, колишнього президента Бразилії Луїша де Сілви), поміняли частоту їх голосів і дали послухати 250 добровольцем. Учасників дослідження попросили оцінити почуте за допомогою 67 прикметників (чесний, страхітливий, що вселяє довіру і так далі). Таким експериментом вчені спробували з\’ясувати, чи впливає тембр голосу сам по собі фактором, що впливає на образ політика.
Чоловіки з низьким голосом сприймаються іншими чоловіками як владні і загрозливі, а жінками – як сексуальні. Навпаки, високі голоси означають підлегле становище (якщо це чоловік) або сексуальність (якщо це жінка). Таким чином, єдиного рецепта харизматичного голосу не існує: у кожній культурі є з способи створювати різні типи харизми », – зазначив керівник дослідження Розаріо Синьорелли (Rosario Signorello).