back to top
spot_img
3.2 C
London
додомуЕкономікаЗакарпаття б’є рекорди: туристичний бум 2024 року приніс регіону понад 23 мільйони

Закарпаття б’є рекорди: туристичний бум 2024 року приніс регіону понад 23 мільйони

За підсумками 2024 року місцеві бюджети поповнились на рекордну суму – 23 мільйони 171 тисячу 400 гривень туристичного збору, що на 4,6% перевищує показники попереднього року. Тоді до місцевих бюджетів Закарпатської області було сплачено 22 млн 160 тис. 700 грн туристичного збору. Це, своєю чергою, було на 13,8% більше аналогічного періоду 2022 року.

Цікаво, що більшу частину надходжень забезпечили саме фізичні особи, сплативши 12,8 мільйона гривень, тоді як внесок юридичних осіб склав 10,4 мільйона.

Turyzm Hrafik

Справжньою туристичною перлиною регіону стало село Поляна, яке принесло до місцевого бюджету майже 4,5 мільйони гривень. Не набагато відстав і обласний центр Ужгород із показником у 4 мільйони. Трійку лідерів замкнуло село Баранинці, поповнивши скарбницю на 2,3 мільйона гривень. Особливу увагу привертають і інші туристичні магніти регіону: Косонь із внеском у 1,6 мільйона, історичне Мукачево – 1,6 мільйона та місто термальних вод Берегове – 1,3 мільйона гривень. Не відстають і гірські курорти – Пилипець та Вишка разом принесли понад 1,6 мільйона гривень.

— Санаторії регіону активно співпрацюють з ЗСУ та займаються відновленням й лікуванням військовослужбовців, а також постійно розширюють лікувальну та рекреаційну базу стаючи основним центром відновлення населення країни, — сказала директорка Управління туризму та курортів Закарпатської ОВА Маріанна Готра. — Згідно з наданою 12 закладами інформацією, за час воєнного стану було безкоштовно оздоровлено 8 065 осіб військовослужбовців та їх родин, а також 27 731 особи військовослужбовців та їх родин зі знижкою.

Туристичний потенціал Закарпаття Управління представило у Тіролі (Австрія) та Задарській Жупанії (Хорватія), щоб напрацювати спільні кроки та для обміну досвідом у сферах туризму, діджиталізації та надання адміністративних послуг. Також налагодили зв’язок з угорською стороною у сфері бальнеологічного та туристичного потенціалу.

Кошти від туристичного збору спрямовуються на розвиток інфраструктури (дороги, парковки, туристичні маршрути); організацію культурних заходів та підтримку екологічних ініціатив.

Останні новини:

До теми: