back to top
spot_img
10.2 C
London
додомуДозвілляДля чого Угорщина «зарила» мільярди доларів в горах Закарпаття?

Для чого Угорщина «зарила» мільярди доларів в горах Закарпаття?

Наймасштабніший та найбезглуздіший проєкт Угорщини в Закарпатті.

Лінія Арпада – це грандіозна оборонна споруда, яка простягалася Карпатським хребтом у період Другої світової війни. Свою назву вона отримала на честь князя Арпада, засновника Угорського королівства, пише газета «Закарпатські оголошення».

Наймасштабніший та найбезглуздіший проєкт Угорщини в горах Закарпаття, вартість якого, за нинішнім курсом складає до 10 мільярдів доларів, які вклали в Лінію Арпада, і якою, майже, не скористалися. Як дуже часто буває і в наш час, керівництво тодішньої Угорщини величезні державні гроші викинули на вітер, або це було просто банальне розкрадання державних грошей, під виглядом будівництва. Як і в наш час це часто відбувається.

Історичний довідка

Лінія Арпада – найпотужніша оборонна лінія, що створювалася угорськими військами в Східних Карпатах. Будували її з жовтня 1939 до 1944 року на відрізку 600-700 кілометрів по Карпатському хребту. Лінія Арпада суцільно не будувалася, а складалася з окремих вузлів оборони, які перекривали всі дороги, перевали, переходи через Карпати. Крайні елементи в українських Карпатах: перевал Дукля на заході біля міста Дукля та Яблуницький перевал на сході біля міста Рахів. В українських Карпатах лінія фортифікаційних споруд простягалася майже на 300км. Крім того, ще майже на 400км, вона йшла по румунським Карпатам.

Завданням Угорської Королівської Армії було побудувати ефективну лінію оборони з мінімальними затратами і в найкоротші терміни. Оборону на Лінії Арпада у рамках Східно-Карпатської військової операції вела армійська група генерала Хейнріці в складі німецької 1-ї танкової армії та 13-ї піхотної дивізії 1-ї угорської армії, котрим протистояли війська Першого та Четвертого Українських фронтів.

Саме через українські Карпати наступом йшов Четвертий Український фронт командуючого генерала Івана Юхимовича Петрова. На оборонній лінії тільки в межах протистояння Четвертому Українському фронту було побудовано 99 опорних пунктів, 759 ДОТів (ДОТ – Долговременняя Огневая Точка), 394 ДЗОТи – землянки, 439 відкритих вогневих рубежів, 400 км траншей і стрілецьких окопів, 135 км протитанкових споруд.

Особливості Лінії Арпада

Розміри та масштаб

Лінія Арпада простягалася на сотні кілометрів, охоплюючи важкодоступні гірські райони Карпат. Вона складалася з численних бетонних дотів, окопів, тунелів та інших інженерних споруд.

Призначення

Головним завданням Лінії Арпада було зупинити наступ радянських військ, забезпечити тривалу оборону та завдати противнику максимальних втрат.

Будівництво

Будівництво велося інтенсивно протягом багатьох років. Для цих робіт залучалися великі сили військових інженерів, а також примусові робітники.

Технічне оснащення

Лінія Арпада була обладнана сучасними для того часу зброєю та засобами зв’язку.

Останні новини:

До теми: