Нестабільність та соціально-економічні негаразди у країні дещо дестабілізують роботу підприємств. Тож, аби вижити, лісгоспи району наполегливо працюють.
І таки частина з них зуміла не тільки не погіршити економічні показники й тримати марку, а й збільшує свої виробничі потужності. Це, зокрема, стосується ДП «Мокрянське ЛМГ», де директор Володимир Миколайович Куцин.
Як розповідає Володимир Куцин, цьогріч лісгосп не тільки зумів утриматись «на плаву», а й значно покращив свої економічні показники, у порівнянні з аналогічним періодом у минулому році. Адже на сьогодні вже заготовлено 69452 м3 деревини від усіх видів рубок. Цей показник є на 112% вищим за запланований розмір заготівлі деревини та на 137% більшим, у порівнянні з аналогічним періодом у минулому році. Також планувалось освоїти 20593 м3 деревини лісосічного фонду головного користування, натомість відсоток освоєння склав 133%, а це на 150% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Силами працівників лісгоспу та підрядників, які укладають відповідні договори з підприємством, вироблено товарної продукції на суму 18854 тис. грн., що на 136% більше, ніж за період минулого року. Відповідно, лісгосп спродав за 9 місяців продукцію на суму 20302,8 тис. грн., що на 127% більше, ніж за відповідний період минулого року.
Постійними покупцями ділової деревини є багато фірм. Частину продукції лісгосп експортував цьогоріч й за кордон. Відтак, отримав 575 тис. грн. чистого прибутку. Також сплачено 1079 тис. грн. (або 160% до попереднього року) податків до державного бюджету та 2394 тис. грн. (або 127% до минулого року) – до спеціальних фондів. Загалом, підприємство сплатило державі 4890 тис.грн. всіх видів податків, що на 136% більше, ніж у 2013 р. за такий період.
Зростання економічних показників на підприємстві прямо пропорційно позначилось й на добробуті працівників лісгоспу, адже значно зріс (на 118%) й розмір середньомісячної зарплати – більше 3,5 тис. грн.
Як зазначає директор лісгоспу, таким досягненням завдячує старанним та трудолюбивим лісівникам. Відповідно всі працівники напередодні професійного свята отримали премії у розмірі середньомісячної заробітної плати. Разом з тим, Володимир Миколайович відзначив колектив Брадульського лісництва, яке очолює лісничий М.Д.Кубинець. Та, зокрема, вдячний за плідну працю лісорубам М.Д.Цепецаверу, В.Д.Цепецаверу, І.І.Цепецаверу, О.М.Мергасову та М.І.Мотринцю.
Має певні досягнення лісгосп і у господарській сфері. Адже цьогоріч побудовано 2 км. лісової дороги в урочищі «Плодисток» Брадульського лісництва. Також проведено ямковий ремонт лісових шляхів. Наразі у лісгоспі йде підготовка до зими, зокрема, для лісівників, які працюють на лісозаготівлях, закуплено зимовий спецодяг, а для контор та гуртожитків вже заготовлено дрова для обігріву у холодну пору.
Лісовідновлення – один з пріоритетних напрямків роботи
Активно працюють лісівники й задля лісовідновлення та охорони лісу від браконьєрів. Про це розповів головний лісничий М.М.Михальчич.
Навесні було проведено посадку молодих деревцят на площі 65,9 га, а також на 199,1 га лісу здійснено заходи з сприяння природному поновленню лісових саджанців. Разом з тим, засаджено деревцятами ще 10 га лісу, де не вистачало лісових культур. Нині працівники лісгоспу готуються до проведення чергової акції з посадки лісових культур. На майже 20 га лісу буде висаджено 90 тис. сіянців цінних порід, таких як ялина, ясень, модрина, явір, ялиця та інші.
Збільшилась кількість диких тварин
Значну роботу провела й єгерська служба, дбаючи про фауну на території лісгоспу. Як розповідає мисливознавець Ю.Д.Руснак, за останні місяці було проведено ряд біотехнічних заходів з заготівлі кормів для диких тварин на зимовий період. Наразі вже припаслись 15 тоннами сіна, 15 тисячами пучків гілкового корму, посаджено 210 деревцят диких яблунь та 160 – диких груш, закуплено та рознесено по солонцях 1500 кг. кускової солі.
Разом з тим, охороняють єгері диких тварин й від браконьєрів. Особлива увага служби нині прикута до оленів. Їх кількість дещо збільшилась. Відповідно до проведеного у лютому обліку диких тварин, значно зросла й кількість козуль, кабанів та ведмедів, які проживають на території ЛМГ. Також дбає єгерська служба про те, аби на опікуваній ними території кількість хижаків не перевищувала норми, адже це може зашкодити природному балансу фауни. Відтак, на сьогодні відстріляно ряд хижаків, а саме: 17 лисиць та 28 хижих птахів.
Л. Білак
No tags for this post.