Вхiд на сайт
Авторизацiя

СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертів

Як вже повідомляв "Закарпатський кореспондент", за певну територію на стадіоні "Авангард" йде повномасштабна війна. В Ужгороді, здається, вже модним стає ділити спортивні обєкти.

Чого на так званому "футбольному полі" тільки не планувалося будувати: 29 березня 2013 року екс-голова міста Ужгорода Віктор Погорелов та більшість депутатів на сесії проголосували за передачу земельної ділянки під Нацбанк України, ціна питання за офіційними даними - 2 мільйони гривень.

Як заявляв у 2013 році Віктор Погорелов, то він, як тоді ще чинний мер міста, діє в рамках правового поля, оскільки ФК "Говерла" орендує 3 поля, то до 4 не повинно бути жодних претензій. І чомусь ні громадські активісти, ні керівництво ФФ Ужгорода не турбувала подальша доля футбольного поля. Наразі, коли постало питання будівництва на 0,6000 га поля Льодового палацу, то «псевдо-активісти» та вболівальники футболу почали чинити гвалт і бунтувати.

Як зароджувалися хокейні традиції на Срібній Землі

Відомо, що хокейні традиції в області розвивалися ще з часів Австро-Угорської імперії. Цей вид спорту був популярним у Чехословаччині, і на Закарпатті традиції «поганяти в шайбу» активними темпами розвивалися. У 1946 році у чемпіонаті СРСР серед команд вищої ліги, команда із Закарпаття "Спартак" показала хороші результати. Потім цей спорт чекав на пришестя небайдужих. З відкриттям на початку 80-х років при ПАДІЮНі штучної ковзанки в Ужгороді, сотні маленьких і дорослих хлопців та дівчат почали займатися цим зимовим спортом у відомого тренера Юрія Русанова. Останній визначний чемпіонат відбувся в 1986 році, між командами Ужгорода та Мукачева. Однак після доля цього виду спорту була забута, так як забувають про все, що стає нецікавим владі.

СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертів

Ковток морозного повітря…
Про хокей в Ужгороді забули майже на двадцять років. Але залишилися небайдужі до цього виду спорту і, можливо саме завдяки батькам і аматорам спорт живе і нині, а діти грають у хокей. Кілька років тому з’явилася перша штучна ковзанка на Православній набережній, потім її перенесли до супермаркету «Дастор». Зорганізувалися перші дитячі команди. За ключки взялися і дорослі, які колись пройшли школу Русанова. До них долучилися й інші любителі цього виду спорту.
Так за хокей заговорили знову і він стрімко почав розвиватися. Однак ковзанку постійно переміщали і наприкінці 2012 року було вирішено, що варто побудувати Льодовий палац за європейськими стандартами, такий, як у цивілізованих країнах.

«Закарпатський кореспондент» вирішив спитати ужгородців про те, що вони думають про будівництво Льодового палацу, Національний банк України та футбольне поле №4.

Пані Марія, жителька Ужгорода, 45 років:

- Будувати банк на місці футбольного поля - це неподобство. Сьогодні вирішать побудувати банк, завтра - черговий гіпермаркет, адже це місце - ласий шмат для бізнесу - навколо гуртожитки, будинки, а до найближчого продуктового магазину мінімум 600-700 метрів.

СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертівАндрій Максимович – тренер ХК «Закарпатські ведмеді»:

– Хокей стає все більш популярним. Із кожним роком збільшується кількість команд. Видно, що до цього виду спорту стали відноситися більш серйозно – проводяться регулярні тренування, в дитячій секції займається понад 50 юних хокеїстів. Як дорослі, так і юні хокеїсти беруть участь у турнірах, які проводяться в Україні, Словаччині та Чехії. Є серйозні підстави говорити про те, що хокей незабаром вийде на хороший рівень. Свідченням тому – чемпіонат області серед дорослих. Рівень гри помітно виріс. Майже в кожній команді є лідери. Сергій Ковач, Василь Ябрик, Віталій Чобаль – у команді "Ужгородських вовків", Олександр Дмітрієв, Михайло Саух – у «Шахтарських барсах», Василь Свалявчик, Василь Йордан – у «Синевирі», Олександр Кузнецов, Богдан Дикий – у ХК «Мукачево». Є шанси, що з наступного року Закарпатську лігу поповнить команда з Тячева і, скоріше за все, побачимо ще одну з Мукачева.

СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертів Іван Шуфрич, почесний президент ФК «Говерла»:

- Так, погоджуюсь, ще кілька років тому на четвертому полі стадіону «Авангард» росли чагарники, територія була запущена. Чому ми не облаштували це поле 10 років тому? А тому, що грошей не було. Справді, це не наша територія, але мені ніколи на думку не могло прийти, що землю, яка по цей бік огорожі «Авангард» ми повинні ще й випрошувати у міської ради. Це абсурд. Тому, порадившись із власником футбольного клубу «Говерла» Нестором Шуфричем, ми вимагаємо скасування усіх рішень сесій міської ради що до відчуження земель стадіону «Авангард» до 1 грудня поточного року. В іншому випадку, я запевняю вас, ми повернемо стадіон у комунальну власність міста.


СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертів Віктор Дуло, директор ЗО ДЮСШ розповів, щодо поля не було ніякого діла допоки батьки та звичайні ужгородці не почали робити розчищати територію власними зусиллями:

- Всі папери, які просило керівництво футбольного клубу, надали ще у 2013 році. Під час XIX сесії від 20.09.13 року, рішенням №1025 0,6000 га земельної ділянки четвертого поля було вирішено передати на постійне користування ЗО ДЮСШ. А вже на XX сесії від 19.12.13 року землю передано для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту нашій спортивній школі. На той час площа не використовувалась. Керівництво «Говерли» ми попередили, що восени вже почнуться роботи з будівництва і, коли звичайні ужгородці не почали робити розчищати територію власними зусиллями, то почався скандал. Мені дивно, що футбольний клуб зробив певні кроки, щоб загострити ситуацію. Я визнаю, що футбольних полів в Ужгороді недостатньо. Лише два стадіони – ЗОШ №7 на «Радванці» та поле №4 «Авангарду» – які ФК використовує для турнірів. Проте спортсмени-хокеїсти зараз їздять тренуватися в Словаччину. На мою думку, це не толерантно і не по-спортивному.

В'ячеслав, 60 років, аматор хокею:

- В Україні з 2010 року існує Програма по будівництву льодових палаців в обласних центрах. На скільки я пам'ятаю, Ужгород мав змогу отримати кошти на будівництво палацу ще в 2009 році, але через політичні обставини гроші обласний центр так і не отримав і поле продовжувало заростати чагарниками. Як можна проміняти спорт на комерцію? Може мені хтось пояснить.

Пан Сергій, 55 років, мешканець Ужгорода, дід 2-х внучок:

- Коли поле було занедбане і нікому не потрібне, то всіх влаштовувало, а коли люди вирішили зробити добру справу для людей, дітей та спорту, то піднявся хай. У мене є багато знайомих, котрі хочуть грати в хокей. До того ж, якщо буде закритий Льодовий палац, то на ньому можна кататися на ковзанках. У декількох українських містах є криті ковзанки і я особисто, перебуваючи у Кривому Розі та Києві, водив своїх внучок покататися влітку. Нехай обурюються, як то кажуть: "собака лає, а караван іде".

СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертів Ольга, мати двох хокеїстів:
- У минулому та позаминулому році кожен охочий міг приходити на ковзанку біля "Дастору" з 8 ранку до 12.00 і безоплатно кататися. За останні роки нам вдалося багато зробити і «вибити» для нашої малечі 18 форм і земельну ділянка під будівництво повноцінного Льодового палацу. Я знаю, що це таке займатися спортом і хокеєм, у мене двоє хлопців і чоловік, які займаються грою в шайбу, діти-хокеїсти тренуються круглий рік, 6 днів у тиждень. Звісно, що влітку немає змоги тренуватися на льоді і нам, як шанувальникам хокею дуже хочеться, щоб у дітей було місце для повноцінного катання. Коли ти бачиш, як горять очі у малечі, який колосальний інтерес до цього виду спорту у дівчат, то розумієш, що ми йдемо у вірному напрямку. Навіть коли приїжджаєш до Калуша, Івано-Франківська чи то в Словаччину,то одразу в очі потрапляють Льодові палаци, дітки ходять навіть влітку і, - одні тренуються грати в хокей, інші – займаються фігурним ковзанням. А на Закарпатті через те, що немає ковзанки, то навіть тренера з цього виду спорту важко знайти. Невже наші діти гірші за інших маленьких українців, що їх так обмежують.

СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертів Іван Качур, депутат обласної ради, каже, що головним для нього є відтворення та привернення уваги до старих добрих традицій заняття плаванням, футболом, тенісом, хокеєм, гірськими лижами, фізичною культурою на Закарпатті в цілому. Це не пусті слова, а конкретика:

- За для відродження, розвитку та популяризації спорту та хокею зокрема, упродовж 2010-2013 років зусиллями обласної державної адміністрації було успішно реалізовано Програму підтримки спорту на Закарпатті: відремонтовано стадіони, відкрито спортивні площадки із штучним покриттям, реанімовано та побудовано нові тенісні корти, нове життя дано басейну «Буревісник», систематично проводилась закупівля спорт інвентарю. А от для хокею не встигли побудувати запланований Льодовий палац. Всі земельні питання було вирішено. Розпочалися роботи над розробкою проектно-кошторисної документації.

У свою чергу, починаючи з 2012 команда аматорів на чолі з головним тренером ХК «Закарпатські ведмеді» Андрієм Максимовичем почали активно займатися з юними хокеїстами. І одразу виникла нагальна потреба в критій льодовій арені. Вважаю, що Льодовий палац необхідний для Ужгорода. Упевнений, побудувавши палац, ми зможемо підняти розвиток цього зимового виду спорту на значно вищий рівень, чого я і бажаю закарпатцям.

СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертів
Сергій Ковач – капітан хокейної команди «Закарпатські ведмеді»:

– У цілому, рівень хокею помітно виріс. Цей вид спорту має хороші перспективи. Надіємося, що в Ужгороді з'явиться критий Льодовий палац. Такі палаци вже є в багатьох містах України, не кажучи про сусідні Словаччину, Чехію чи Угорщину, де ковзанки присутні майже в кожному маленькому містечку. Приємно, що на Закарпатті цей вид спорту прогресує з кожним роком. Про це свідчить збільшення команд у чемпіонаті області і кількість діточок, які воліють займатися хокеєм.

Отже, загалом було опитано 20 мешканців обласного центру і як виявилося, багато ужгородців обурені тим, що на футбольному полі буде побудовано комерційний об'єкт і більшість виступає за будівництво критої ковзанки для хокеїстів та любителів ковзанки.

СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертів
СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертів
СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертів


СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ: Черговий спортивний чи політичний скандал на Закарпатті набирає обертів


"Закарпатський кореспондент"


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
КОММЕНТАРI (4)
Пользователь offline oleksandr 21 жовтня 2014 12:59
Не нравится 0 Нравится
Хокеїсти, ми з вами! Ви йдете вірним шляхом
Цитировать          1
Саня 23 жовтня 2014 21:48
Не нравится 0 Нравится
В хокей играют настоящие мужчины !!!
Цитировать          2
Міхалич 24 жовтня 2014 21:46
Не нравится 0 Нравится
Що буде на цьому місці: супермаркет, банк чи спортмайданчик вирішить прийдешня влада відповідно до своїх комерційних інтересів. P.S. автор молодець, дуже цікава стаття!!!

А по-правді поки не зробили 4-те поле, нікому нічого не треба було. А тепер всі на готове, як мухи на г...о. Мало олігархам-хокеїстам міста, най із своїх земель вділять
Цитировать          3
Ужгородець 25 жовтня 2014 00:14
Не нравится 0 Нравится
Всі просто побачили шо Шуфрича б"ють, яйцями кидають, землі забирають та й думають, шо і їх час прийшов.
Цитировать          4
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: