Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Петрівський піст, сонцестояння і День Конституції: що будуть відзначати українці в червні

Петрівський піст, сонцестояння і День Конституції: що будуть відзначати українці в червні


28-05-2018, 12:14
Петрівський піст, сонцестояння і День Конституції: що будуть відзначати українці в червні
Пропонуємо до початку літа ознайомитися з докладним календарем вихідних, свят і просто пам'ятних дат на майбутній місяць

До початку літа, одного з найбільш очікуваних сезонів у році, періоду відпусток і всіляких веселощів, уже зовсім мало: за кілька днів ми попрощаємося з останнім весняним місяцем травнем і перейдемо в прогнозовано спекотний червень. Що він нам готує, окрім високих температур? Саме час накреслити детальну карту вихідних, свят і просто пам'ятних дат на майбутній місяць.

Третина червня – вихідні
Літо розпочнеться для українців з двадцяти робочих днів і десяти офіційних вихідних та свят.

Крім того, у червні заплановано один передсвятковий короткий день.

Отже, третину майбутнього місяця українці будуть відпочивати.

Чому? Відповідь доволі проста: саме на червень випадає одне з найбільш значущих для держави свят - День Конституції. У зв'язку з цим Кабінет Міністрів рекомендував перенести робочий день з п'ятниці 29 червня на суботу 23 червня.

Як наслідок:

27 червня - передсвятковий день, скорочений на 1 годину;

28 червня - День Конституції України (цього року випадає на четвер);

29 червня - перенесено вихідний день із суботи;

2, 3, 9, 10, 16, 17, 24, 30 – вихідні суботи та неділі.

До речі, 1 липня - також вихідний, оскільки в цьому році випадає на неділю.

Святкуємо День Конституції, та не лише

Одним з найголовніших державних свят, які припадають на червень, як уже згадувалося, є День Конституції. Його ми відзначатимемо 28 червня на честь ухвалення основного законодавчого документу країни - Конституції України.

Саме цим документом у червні 1996 року було закріплено правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, які, на жаль, сьогодні ми знову змушені захищати. Також він став найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяв подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Але майбутній місяць є примітним не лише цією датою: у ньому ще чимало державних, міжнародних і навіть всесвітніх свят.

Так, 1 червня українці будуть відзначати День захисту дітей.

Для цього свята традиційною є організація різноманітних розважальних заходів для дітей: з конкурсами, подарунками, атракціонами. Але все ж його головне завдання - нагадування про рівність прав усіх дітей в області виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку, а також захист цих прав.

Примітно, День захисту дітей не тільки державне свято України, його також вважають міжнародним. Крім нашої країни, 1 червня його відзначають ще близько 60 країн. А ось в ООН ця дата пов'язана із Всесвітнім днем батьків.

На 3 червня цього року випадають одразу кілька державних свят - День працівників водного господарства і День працівників місцевої промисловості. Обидва святкують в Україні щорічно в першу неділю червня.

4 червня Україна буде відзначати Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії.

Це свято було затверджено Генасамблеєю ООН 19 серпня 1982 року на надзвичайній спеціальній сесії з питання про Палестину, де велику увагу було приділено "безневинним палестинським і ліванським дітям - жертвам актів агресії Ізраїлю". На превеликий жаль, сьогодні ми говоримо не тільки про Палестину й Ліван, а й про Сирію та Україну.

5 червня українці з усім світом будуть святкувати День навколишнього середовища, а наступного дня, 6 червня, випадає державне свято - День журналіста.

8 червня українці відзначать з усім світом День океанів, а 9-го - Міжнародний день друзів.

На 10 червня цьогоріч випаде День працівників легкої промисловості, який відзначають в Україні щорічно в другу неділю червня.

12 червня в Україні відзначатимуть День працівників фондового ринку, а ось у календарі ООН цю дату затвердили як День боротьби з дитячою працею.

14 червня — Всесвітній день донора.

На 17 червня цього року випадають День медичного працівника та День Батька, які в Україні традиційно відзначають щорічно в третю неділю червня.

Варто додати, що також цей день вважають Всесвітнім днем боротьби з опустелюванням і засухою.

18 червня в Україні відзначатимуть День дільничного інспектора міліції, а 20-го ми приєднаємося до святкування Всесвітнього дня біженців, головним завданням якого є консолідація зусиль щодо полегшення важкої долі таких людей.

Генасамблея ООН затвердила Всесвітній день біженців у 2001 році на знак солідарності з Африкою, де на той час перебувала велика частина біженців через афганський конфлікт і нестабільність на Балканах. Сьогодні ж проблема біженців - одна з найбільш гострих проблем у світі. Після початку агресії Росії проти України та ескалації конфліктів в азіатському регіоні кількість біженців сягла рекордних показників упродовж всієї сучасної історії та становила понад 60 млн осіб.

22 червня традиційно відзначають День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, а наступного дня, 23 червня, в Україні відзначатимуть День державної служби, який також збігається із Днем державної служби ООН.

На 24 червня цьогоріч випадає День молоді, що святкується в Україні щорічно в останню неділю червня.

25 червня українці будуть відзначати День митної служби.

На 26 червня випадають одразу кілька міжнародних свят - День ООН на підтримку жертв тортур і День боротьби проти зловживання наркотиками та їхнього незаконного обігу.

Червень - місяць Петрівського посту
У православному церковному календарі червень – місяць мало примітний. У цей період немає жодних дванадесятих, великих свят, проте починається один з багатоденних постів – Петрівський, або ж Апостольський.

Традиційно початок цього посту припадає на понеділок, рівно через тиждень після Дня Святої Трійці, і триває до 12 липня - Дня святкування пам'яті святих апостолів Петра і Павла.

Оскільки цьогоріч ми відзначали Трійцю 27 травня, то відлік до закінчення Петрівського посту стартує з 4 червня.

При цьому варто наголосити, що Петрівський піст встановлено на честь святих апостолів, які постом і молитвою готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія, і його вважають несуворим. Віряни в цей період відмовляються від вживання молочної та м'ясної їжі, проте на відміну від Великого посту можна їсти рибу.

Щоденне меню таке:

У понеділок дозволено гарячу їжу без олії, наприклад пісні каші (гречана, рисова, перлова, вівсяна).

Вівторок, четвер і субота – найлегші дні посту. Дозволено будь-яку пісну їжу з рослинною олією, а також рибу.

Строгий піст (сухоїдіння) у середу і п'ятницю. Деякі віряни цими днями посту вживають тільки воду і хліб.

На свято Різдва Іоанна Предтечі (7 липня) в меню є деяке послаблення, зокрема дозволено рибу.

У неділю також можна вживати будь-яку пісну їжу, додається ще один продукт – вино.

Вимоги посту послабляють щодо вагітних жінок і тих матерів, які годують груддю.

Вважається, що під час Петрівського посту не можна вінчати молодят і хрестити дітей.

Крім того, згідно з народним звичаєм, небажано займатися рукоділлям (вважається, що таким чином зашиваєте своє щастя і благополуччя); давати гроші в борг (самі з боргів не вилізете); стригтися (волосся буде рідке), а також влаштовувати обряди, читати замовляння, ворожити і гадати (все це може стати проти вас).

Крім Петрівського посту, варто зазначити, що в червні (перші три числа місяця) закінчується Троїцька седмиця, а також відзначають Третє знайдення глави Іоанна Предтечі (7 червня).

Літнє сонцестояння та інші події
Цікаво, що червень вважають не лише календарним початком літа, а й астрономічним. Однак в астрономії його відлік починається не з 1-го, а з 21 числа, тому що саме на 21 червня випадає літнє сонцестояння - найдовший день у році, коли Сонце досягає максимально високої позиції.

Примітно, у прадавні часи вірили, що Сонце має божественну владу над усім живим, а літнє сонцестояння означало найвищий розквіт усіх сил природи. Тому досі багато людей свято сонцестояння асоціюють із поклонінням силам природи і ворожіннями.

На території сучасної України віддавна цього дня відзначали Івана Купала.

Крім того, у червні очікується напружена геомагнітна обстановка. Прогнозується, що серйозні прояви сонячної активності спостерігатимуться вже з перших чисел місяця, а також наприкінці. Зокрема, магнітні бурі можливі 1, 2, 13, 28 і 29 червня, а незначні магнітні коливання – 3, 4, 5, 6, 14 та 30 червня.

Як відомо, реакція людського організму на ці явища є різною: одні на них спокійно реагують, а в інших можуть спостерігатися головний біль, порушення роботи серцево-судинної системи, загострення хронічних хвороб, безсоння, зниження працездатності, підвищення адреналіну в крові, стреси і навіть депресії. Тому в зазначені дні варто бути особливо обережними і поберегти здоров'я.

Джерело: 112
Вернуться назад