Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet / ya > Чи можливо повернути втрачені кінцівки? Думка закарпатського мікрохірурга

Чи можливо повернути втрачені кінцівки? Думка закарпатського мікрохірурга


16-05-2018, 16:04
Чи можливо повернути втрачені кінцівки? Думка закарпатського мікрохірурга
Чи розвивається мікрохірургія на Закарпатті? Чи можливо повернути втрачені кінцівки? Про це все ми говорили з лікарем-мікрохірургом Андрієм Погоріляком.

- Чим займається саме мікрохірургія? Що такого робить лікар-мікрохірург?


- Мікрохірургія – це мотод хірургії, який займається відновленням не тільки втрачених кінцівок. Існує ще багато видів оперативних втручань, які здійснюються саме методом мікрохірургії. Насамперед, шляхом мікрохірургічних операцій можна відновити дуже маленькі анатомічні структури, до прикладу, судини або нерви.

- Як давно проводять такі операції на Закарпатті?

- Я переїхав на Закарпаття 5 років тому, і з того часу проводжу подібні операції в Ужгороді. До мене такі операції проводив завідуючий травматологічним відділенням обласної лікарні Роман Гайович.

- Ось ці операції з відновлення кінцівок на Закарпатті проводять лише в Ужгороді, так?

- Так. Для того, аби проводити ці операції треба мати досить хороші хірургічні навики. Також потрібно мати в наявності сучасне та точне обладнання і рідкісні шовні матеріали. Всі ці потрібні інструменти на Закарпатті є лише в нашому відділенні. На жаль, в Україні є дуже мало хірургів, які займаються саме мікрохірургією.

- Тобто якщо людині, наприклад, в Іршавському районі відрізало руку, то для операції їй потрібно їхати до Ужгорода, так? Тому виникає запитання, як правильно транспортувати втрачений орган?

- Транспортування – це одне. Але ще є купа показів та протипоказів для виконання цих операцій. Реплантації підлягають тільки ті сегменти, які можна пришивати. На жаль, після травми, що були спричинені такими високоенергетичними агрегатами, як бензопили, кінцівки навряд можна відновити. Реплантації підлягають кінцівки, які були пошкоджені гострим предметом, наприклад, сокирою або ножем.

- Знову ж таки, повернімося до транспортування.

- Пацієнта обов’язково потрібно привезти до лікарні на кареті швидкої допомоги до місцевої лікарні. Звідти черговий лікар телефонує до нас у відділення і говорить, що є пацієнт, який потребує реплантації, і ми терміново готуємо операційну бригаду. Дуже важливий у таких випадках є час. Адже чим менший сегмент, тим більше часу має пацієнт. Пальці, наприклад, можна пришивати протягом 12 годин після травми.

Закарпатський Кореспондент

Вернуться назад