Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Благовіщення-2018: традиції свята і що не можна робити

Благовіщення-2018: традиції свята і що не можна робити


6-04-2018, 16:55
Благовіщення-2018: традиції свята і що не можна робити
Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне з найбільших свят православної церкви, дата якого не змінюється – відзначаємо його щорічно 7 квітня.

Благовіщення Пресвятої Богородиці-2018: історія і традиції свята 7 квітня


Цього дня Діві Марії явився архангел Гавриїл і сповістив їй про прийдешнє народження Ісуса Христа – Сина Божого.

Назва свята – Благовіщення – передає головний сенс пов'язаної з ним події: сповіщення Діві Марії благої вісті про зачаття і про народження нею Богонемовля Христа.

До 14 років Пресвята Діва виховувалася в храмі, а потім, згідно із законом, повинна була залишити храм, як повнолітня, і або повертатися до батьків, або вийти заміж. Священики хотіли видати її заміж, але Марія вирішила присвятити себе Богу. Тоді священики заручили її далекому родичу, вісімдесятирічному старцю Йосипу, щоб він піклувався про неї. Живучи в Галілейському місті Назареті, в будинку Йосипа, Пресвята Діва Марія вела таке ж скромне і відокремлене життя, як і при храмі.

Через чотири місяці по заручинах Ангел явився Марії і сказав: "Радуйся Благодатна! Господь з Тобою! Благословенна Ти між жонами". Архангел Гавриїл сповістив їй, що вона обрана стати матір'ю Божою.

Марія в подиві запитала Ангела, як може народитися син у тієї, яка не знає чоловіка. І тоді Архангел сказав їй: "Дух Святий зійде на тебе, і сила Всевишнього осінить тебе, через те то й Святе, що народиться Сином Божим".

Виповнюється пророцтво Ісаї, Богородиця відповідає згодою на звістку ангела: "Хай буде мені згідно з словом твоїм".

До України свято прийшло з утвердженням християнства. Воно також відоме під назвою "третьої зустрічі весни" – після Стрітення і Сорока Мучеників.

Кажуть, що весна цього дня остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби, а тому тільки після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. "Турбувати" землю до цієї дати вважалося великим гріхом.

Благовіщення-2018: що не можна робити 7 квітня


На Благовіщення категорично заборонялося робити якусь роботу: "птах гнізда не в'є, дівчина коси не плете".
На Благовіщення не можна нічого віддавати з дому, особливо позичати гроші. Вважається, що так можна віддати своє здоров'я і благополуччя.
На Благовіщення не можна стригтися, фарбувати і навіть причісувати волосся. Також не можна шити і в'язати.
На Благовіщення не треба сіяти насіння або висаджувати саджанці, може не бути врожаю.
На Благовіщення не можна палити свічки, скіпи і лампи для освітлення будинку, щоб не пропустити світло Ангела.
На Благовіщення не можна вдягати новий одяг – порветься і забрудниться так, що не відіпрати.
Вернуться назад