Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини > Весняне рівнодення-2018: народні традиції та погодні прикмети дня

Весняне рівнодення-2018: народні традиції та погодні прикмети дня


20-03-2018, 08:03
Весняне рівнодення-2018: народні традиції та погодні прикмети дня
Сьогодні відбудеться весняне рівнодення – унікальне астрономічне явище, під час якого день стає дорівнює за тривалістю ночі. Для наших предків цей період був дуже важливим, а тому до наших днів дійшло досить багато переказів. Прикмети та обряди в день весняного рівнодення.

У деяких країнах у день весняного рівнодення відзначають Новий рік: Іран, Афганістан, Таджикистан, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан.

Цей день вважається магічним, тому проводять різні ритуали і ворожать. У язичницькій культурі в день весняного рівнодення спалюють опудало зими і урочисто зустрічають весну.

У багатьох народів весняне рівнодення означає початок нового хліборобського сезону.

На Русі відзначали день весняного рівнодення і називали його Сороки. Назва пояснювалася тим, що в цей період прилітало багато птахів. А символом свята вважали саму першу птицю, що повернулася – жайворонка. Господині випікали печиво у формі пташок і роздавали дітям, щоб вони закликали жайворонків. Люди вірили, що саме жайворонки принесуть із собою весну. Тому, хто бачив першим жайворонка, дарували печиво всім селом.

Кожне народне свято має свої прикмети, і день весняного рівнодення – не виняток. Люди намагалися уважно спостерігати за змінами у погоді, щоб передбачити, яким буде рік.

Якщо у цей день наставали морози, то вважалося, що вони ще дуже довго не відступлять.

Також вірили, що якщо в цей день багато веселитися, то можна отримати щедрість і доброту природи. А думати про погане в день весняного рівнодення "заборонялося", оскільки говорили, що все погане в голові стане реальністю, як і все хороше. Тому загадували бажання.

Джерело
Вернуться назад