Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини > 15 лютого Стрітення Господнє: що можна і не можна робити в цей день

15 лютого Стрітення Господнє: що можна і не можна робити в цей день


15-02-2018, 08:04
15 лютого Стрітення Господнє: що можна і не можна робити в цей день
Зима зустрічається з весною ... 15 лютого Православна церква святкує одне із головних свят «Стрітення Господнє».

Він символізує зустріч людства з Ісусом, коли на 40 день після народження Христа за старозавітною традицією його принесли у храм, а там його зустрів старець Симеон. Колись до старця, який перекладав Біблію, з'явився янгол і пообіцяв, що той доживе до зустрічі зі Спасителем. Цієї зустрічі він чекав майже 300 років. Таким чином, ця зустріч трактується як перехід від Старого Завіту до Нового Завіту.

Свято Стрітення відоме з середини 4 століття. Його називали 40 днем ​​від Богоявлення. До кінця 6 століття воно не було таким значущим для віруючих. Однак у 544 році саме після всеношної на Стрітення була зупинена епідемія морової виразки, після чого свято стало одним із головних для християн. Що можна і не можна робити на Стрітення? Які традиції святкування Стрітення дійшли до наших днів?

Традиції та прикмети на Стрітення

На Русі на Стрітення визначали початок весняних земляних робіт. Вважалося, що саме в цей день зима повертає, «зустрічає» весну. Головна прикмета свідчить, що «сонце - на літо, зима - на мороз», що означає швидку весну і тепло у випадку сонячної погоди і затяжні проводи зими у випадку морозу. До речі, за старим стилем Стрітення припадає на 2 лютого, а сьогодні саме в цей день прийнято витягувати бабаків з нори і запитувати у них, як довго ще триватиме зима.

Що потрібно зробити на Стрітення

Під час урочистого богослужіння в цей день освячують свічки. Їх треба зберігати весь рік, використовуючи для особливо важливих молитов, наприклад, за здоров'я хворої людини, під час пологів або грози. В Україні ці свічки отримали назву «громичні» - предки вірили, що вони оберігають від грому і негоди в будь-який час року, захищають будинок і людей від удару блискавкою. Першу освячену свічку слід запалити відразу після повернення додому після служби, щоб «мороз посіви і дерева не побив».

На Стрітення святять і воду, вона вважається такою ж сильною, як водохресна вода. При цьому збирають її не з водойми або водопроводу, а з бурульок, снігу, що тане. Використовують цю воду для лікування ран і опіків, від пристріту, нею окроплювали вулики для багатого врожаю меду, а також воїнів перед битвою і мандрівників, які вирушають у далеку дорогу.

Що не можна робити на Стрітення Господнє

Як і на більшість церковних свят, на Стрітення не можна:

- робити прибирання;
- лаятися і сваритися;
- митися;
- працювати в землі;
- прати;
- займатися рукоділлям.

При цьому заборона на купання поширюється тільки на баню, сауну. Адже щоб затопити їх, слід попрацювати: носити дрова, колоти їх, нести воду, стежити за топкою. Тому якщо ти хочеш сходити в душ, спокійно вирушай у ванну кімнату.

На Стрітення не рекомендується відправлятися в подорож. А все тому, що в цей день дуже мінлива погода, до того ж, сьогодні трактують те, якою буде вона найближчим часом. А без цього знання складно правильно зібрати багаж. Подейкували, навіть, що хто на Стрітення з дому в дорогу вийде, той не скоро повернеться.

Джерело
Вернуться назад