Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Соцадаптація військовослужбовців і учасників АТО: на Закарпатті реалізовуватимуть україно-норвезький проект

Соцадаптація військовослужбовців і учасників АТО: на Закарпатті реалізовуватимуть україно-норвезький проект


1-02-2018, 13:56
Соцадаптація військовослужбовців і учасників АТО: на Закарпатті реалізовуватимуть україно-норвезький проект
Сьогодні, 1 лютого, в Ужгородському прес-клубі говорили про новий проект, який уже цього місяця стартує на Закарпатті і стосується перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, учасників АТО, членів їх сімей в Україні.

Учасникам проекту – військовослужбовцям ЗСУ та інших силових структур, учасникам АТО й членам їх сімей – пропонують професійний ріст та можливість працевлаштування. Основний напрям – менеджмент туристично-ресторанного бізнесу. За словами Федора Шандора, ця діяльність є перспективною, адже тут є достатньо вакансій.

Партнери проекту «Україна - Норвегія» на Закарпатті - Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» (м. Київ) та громадська організації «Наше рідне Закарпаття». Виконавці основної частини проекту - Ужгородський Національний університет і норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за обраними спеціальностями.

Про це розповіла Ольга Костянець, представник ГО «Наше рідне Закарпаття». Також Василь Братасюк, майбутній слухач курсів, учасник бойових дій в зоні АТО, поділився, що очікує від проекту нових можливостей та професійних перспектив.

Програма існує протягом десяти років і вже охопила 17 міст України. Тож загальна кількість випускників уже становить 7 тисяч осіб. В Ужгороді проект тільки розпочинається.

Організатори зазначають, що унікальність полягає в можливості залучення й членів сімей вищезазначених категорій осіб.

Курси професійної перепідготовки абсолютно безкоштовні і здійснюватимуться протягом трьох місяців на базі ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

Із усіх охочих оберуть 30 найбільш амбітних. Наразі вже є 15 кандидатів на відвідування курсів.

Набір закінчується 20 лютого. Навчання триватиме 3 місяці. Спеціалістів готуватимуть представники факультетів туризму і суспільних наук УжНУ. Зокрема, передбачено лекції та практичний курс.

Початок занять відбудеться 26 лютого.

Закарпатський кореспондент

Вернуться назад