Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Чому виникають грижі та чи реально від них уберегтися, - пояснення закарпатського нейрохірурга

Чому виникають грижі та чи реально від них уберегтися, - пояснення закарпатського нейрохірурга


23-01-2018, 15:50
Чому виникають грижі та чи реально від них уберегтися, - пояснення закарпатського нейрохірурга
Поняття грижа – відоме дуже багатьом людям. З цим недугом пов’язано багато болевих відчуттів, відповідно, у багатьох виникає питання – чи реально вберегтися. Про це ми говорили з лікарем-нейрохірургом Василем Федурцею.


- Чому виникає це захворювання? Які основні причини?
- Остеохондроз хребта вважають такою певною епідемією 21-го століття. Одним із ускладнень цього недугу є грижі міжхребцевих дисків, які найчастіше вражають шийний та поперековий відділи хребта. Цими хворобами ми, як-то кажуть, розплачуємося за те, що можемо ходити прямо. Більшу частину життя ми проводимо у вертикальному положенні, також дуже багато сидимо, і фізіологічне навантаження на поперековий, або на шийний відділ хребта змінюється. Виникає перевантаження, тому і з’являють грижі.

- Ми звикли вважати, що грижа виникає у людини через те, що вона підіймала щось важке. Чи так це?
- Провокативним фактором безумовно є фізичне навантаження. Частіше за все це згинальні рухи, важка фізична робота, тренування у спортзалі з використанням гантелей і штанги. Також грижу може спровокувати травма при падінні на сідниці, стрибки на рівні п’ятки.

- Чи виникають грижі у дітей?
- У дітей грижі міжхребцевих дисків виникають вкрай рідко. Наймолодшій дитині, яку я оперував, було 14 років.

- Чи завжди грижу потрібно оперувати?
- 94% діагностованих гриж лікуються консервативно. Лише 4-6% виявлених гриж потребують оперативного лікування.

- Що є показом до операції?
- Неефективність консервативного лікування. Також є ургентні випадки, коли необхідна термінова операція.

- Чи можливо уберегтися від грижі? Можливо, треба робити якусь зарядку?
- Всім своїм пацієнтам я завжди рекомендую лікувальну фізкультуру, адже потрібно обов’язково сформувати м’язевий корсет. Тобто зранку, відразу пілся сну потрібно лягнути на живіт та виконувати прості чотири вправи, які направлені на формування м’язевого корсету: напруження м’язів живота, пресу та спини. Ці вправи можна знайти в Інтернеті, їх є дуже багато. Крім цього, потрібно займатися спортом. Наприклад, плаванням.

Ольга Беца, Закарпатський Кореспондент

Вернуться назад