Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини > Сьогодні відзначають Водохресний вечір: що не можна робити в свято

Сьогодні відзначають Водохресний вечір: що не можна робити в свято


18-01-2018, 09:02
Сьогодні відзначають Водохресний вечір: що не можна робити в свято
Сьогодні, 18 січня, православні християни відзначають Водохресний вечір, який передує одному з найбільших релігійних свят року – Хрещенню Господньому.

Щоб підготуватися до свята Хрещення, потрібно приділити весь день напередодні свята ретельному прибиранню, оскільки 19 січня прибирати, прати і робити будь-які справи по дому, включаючи шиття, забороняється. А свято ні в якому разі не можна зустрічати в не прибраному житлі.

Увечері 18 січня наші предки ходили до церкви, щоб освятити воду, а по поверненню окропляли святою водою всі кути, двері та вікна. Також над вікнами і дверима у всьому будинку ставили крейдою хрести. Люди вірили, що такі ритуали допоможуть захиститися від нечисті.

Весь день 18 січня потрібно дотримуватися суворого посту, на вечерю у Водохресний вечір можна готувати також лише пісні страви і голодну кутю. Деякі люди вважають, що в цей день слід і зовсім утриматися від їжі до сходження першої зірки. Однак мало кому це вдається, адже для утримання потрібна дуже сильна витримка і сила волі. Тим, у кого проблеми зі здоров'ям, не варто навіть намагатися відмовляти собі в їжі тривалий час, це може негативно позначитися на стані організму.

Стіл у Водохресний вечір господині накривають непарною кількістю страв. Як правило, готують 7 або 9 частувань. Алкогольні напої в Водохресний вечір треба намагатися не вживати, а починати трапезу зі склянки освяченої води.

Крім того, 18 січня, є останнім днем року, коли можна колядувати й гадати. Вважається, що після Водохресного святвечора робити це не можна до наступних Різдвяних свят. Варто відзначити, що ворожіння церква не вітає і вважає це гріхом в будь-який день. Але дівчата, які дуже хочуть дізнатися про своє майбутнє і побачити свого судженого, часто нехтують заборонами і гадають такими ж способами, як на Маланки, Катерини, Андрія.

Прикмети

Зоряне небо в голодний вечір обіцяє хороший врожай хліба.

Снігопад віщує про те, що вродить гречка.

Завірюха є передвісником того, що добре роїтимуться бджоли.

Завірюха віщує аналогічну погоду на Масницю.

Сильний південний вітер – передвісник грозового літа.

Джерело
Вернуться назад