Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > 8 правил поведінки в соцмережах для батьків

8 правил поведінки в соцмережах для батьків


16-01-2018, 20:57 Від оголошень про поповнення в сімействі до відеощоденників з футбольних тренувань, від фотосесій на Хеллоуїн до хвастощів відмінними оцінками в школі — і гігабайти милих повсякденних фотографій в проміжку між ними — завжди знайдеться, чим поділитися про свою дитину в соцмережах. Але якою би це не було втіхою батьківському серцю, ваша онлайн-відкритість і відвертість можуть в кінцевому підсумку нашкодити дитині: поставити під загрозу його безпеку, зіпсувати стосунки з друзями і навіть з вами. Експерти розкажуть, про що повинні пам’ятати батьки перед натисканням кнопки «поділитися».
8 правил поведінки в соцмережах для батьків

1 Дайте дитині право вето
Ви звикли, що діти запитують у вас дозвіл купити морозиво, піти в гості або взяти ключі від машини, але вже вам варто просити їх дозволу, перш ніж публікувати фотографії, вважає психолог Кетрін Стайнер-Адаїр. Починати питати дитину про це можна навіть з 4-6 років, вважає вона. Такий прояв поваги до їх конфіденційності навчить їх самих поважати інших людей — і не поширювати фотографії, які ганблять їх друзів, коли вони обзаведуться власними смартфонами і сторінками в соцмережах.
2 Виявляйте делікатність
Фотографії з днів народження можуть образити дітей (і їх батьків), які на свято запрошені не були. Пересилайте такі фотографії учасникам тільки безпосередньо по емейлу або створіть прихований від сторонніх очей альбом на фейсбуці, доступний тільки для запрошених, рекомендує один з редакторів Common Sense Media Каролін Кнорр. А ще вона радить вагітним обмежити публікацію знімків УЗД — їх вигляд може засмутити друзів, які страждають від безпліддя.
3 Випускайте пар офлайн
Інтернет — не дуже відповідне місце випускати пар після суворих батьківських буднів. І хоча в окремих забавних фотографіях дитячих істерик немає нічого поганого, дуже докладні описи поганої поведінки можуть не найкращим чином позначитися на вашій дитині в майбутньому (ваші сьогоднішні одкровення можуть бути виявлені вашою дитиною або його друзями навіть через роки). «Не публікуйте нічого, що б ви не могли сказати своїй дитині в обличчя зараз або через кілька років», — вважає Стайнер-Адаїр. Члени приймальної комісії у вузі або потенційні роботодавці теж можуть у майбутньому наткнутися на цю інформацію, попереджає психолог Ліс Строман. «Як би ви не вибудовували налаштування своєї приватності, ваша інформація потрапляє до інших людей, — нагадує вона, — а значить, може бути передана і далі. Скріншот вашої публікації або листування більше не знаходиться під вашим контролем».
4 Увімкніть приватність на максимум
Як би страшно це не звучало, але фотографії дітей іноді крадуться з соціальних мереж публікуються на порнографічних сайтах, а місце проживання та інша цінна інформація зі сторінки може навести на дитину сексуальних злочинців, попереджає Строман. «Все набагато підступніше, ніж люди собі уявляють», — говорить вона. Вибирайте суворі налаштування приватності і регулярно перевіряйте, оскільки їх правила нерідко оновлюються. І ґрунтовніше підходіть до вибору своєї аудиторії (наприклад, створіть на фейсбуці окрему групу для родичів, де можна ділитися фотографіями дитини). «Це не дасть 100% гарантії, але безпека точно підвищиться», — вважає Строман. Особисті профілі дітей не повинні виявлятися пошуковими системами при запиті по імені.
5 Живіть враженнями (а не «лайками»)
Відкладіть смартфон в сторону під час важливих подій у житті ваших дітей — постійне «документування» не дозволить вам дійсно прожити цей момент. «До того ж діти мотають на вус… що головне — це красива картинка, — нарікає Стайнер-Адаір. — Ми йдемо на заходи з думкою «Потрібно зробити відмінні фотографії, щоб потім їх опублікувати»». Зробіть кілька знімків на пам’ять, але потім відкладіть телефон і проживіть цю подію.
6 Менше хваліться
Щотижневі публікації про те, що ваша дочка виграла чергову нагороду, насправді дратують ваших друзів — і шле поганий посил вашій власній дитині. «Будьте обережні, щоб діти не думали, що те, що вони роблять важливіше, ніж те, ким вони є, радить Стайнер-Адаір. — І краще хваліть їх за те, чим вони пишаються самі».
7 Просіть дозволу у інших батьків
Обережніше з фотографіями чужих дітей. Якщо хочете опублікувати знімок, на якому зображена ваша дитина з іншою, потрібно запитати дозволу на публікацію у її батьків, будь то ваша сторінка в інстаграмф або блог для рідні.
8 Будьте прикладом
Старші діти стежать за тим, що ви публікуєте онлайн. Подумайте двічі, перш ніж писати гнівні коментарі — особливо батькам їх однокласників — і намагайтеся вирішувати конфлікти при особистій зустрічі. Батьки повинні своїм власним прикладом показувати дітям, як користуватися соціальними мережами в позитивній і продуктивної манері.

Джерело
Вернуться назад