Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Ужгородські депутати затвердили кілька важливих медичних програм

Ужгородські депутати затвердили кілька важливих медичних програм


9-11-2017, 11:07
Ужгородські депутати затвердили кілька важливих медичних програм
Ще одна медична програма, за яку проголосували на сьогоднішньому засіданні сесії Ужгородської міської ради – Програма «Цукровий та нецукровий діабет на 2018-2022 роки».

На початок 2017 року в Ужгороді зареєстровано 4051 хворих на цукровий діабет серед дорослого населення та 39 дітей. Щорічно у місті виявляється 80-100 нових хворих на цукровий діабет. Усі внесені в єдиний реєстр «СИНАДІАБ», який ведеться згідно форми і щоквартально оновлюється.

Протягом 2014 – 2017 років в Ужгороді діяла міська програма «Цукровий діабет», спрямована на забезпечення життєво необхідними препаратами хворих на цукровий діабет, організацію своєчасного виявлення цукрового діабету серед населення міста, забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет, голками до шприц-ручок, тест-картриджами для визначення глікозильованого гемоглобіну, витратними матеріалами до глюкометрів та інсулінових помп.
Нова програма, яку прийняли, теж спрямована на раннє виявлення хворих на цукровий діабет; надання кваліфікованої медичної допомоги хворим на первинному, вторинному рівнях; профілактика та своєчасне виявлення ускладнень цукрового діабету; збереження працездатності і збільшення тривалості та якості життя; забезпечення хворих високоефективними пероральними цукрознижуючими препаратами; забезпечення діагностичними засобами та засобами самоконтролю (витратними матеріалами) для діагностики та лікування хворих. На Програму передбачено у 2018 році – понад 4,9 млн. грн., загалом же на 5 років – більше 33,2 млн. грн.

Міську цільову соціальну Програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2022 роки теж затвердили сьогодні на сесійному засіданні депутати міської ради.

Проблема туберкульозу вийшла за рамки суто медичної галузі та набула статусу проблеми загальнодержавного масштабу враховуючи, що недуга є соціально небезпечною інфекційною хворобою, основними чинниками якого є політичні, соціальні, економічні аспекти, а наслідки несуть загрозу економіці і національній безпеці нашої держави. Необхідно забезпечити реалізацію таких завдань: систематичний скринінґ груп підвищеного ризику щодо захворювання на туберкульоз; рання діагностика усіх форм ТБ та всеохоплюючий доступ до тестування на чутливість до ліків, у тому числі шляхом використання швидких тестів, збереження доступної безкоштовної протитуберкульозної допомоги населенню міста; всеохоплюючий доступ до якісного лікування та надання підтримки пацієнтам для формування прихильності до лікування; спільні заходи боротьби з ко-інфекцією туберкульоз та ВІЛ- інфекцію/СНІД та ведення поєднаних патологій; профілактичне лікування осіб із груп підвищеного ризику на туберкульоз, а також проведення вакцинації проти ТБ; удосконалення системи охорони здоров’я у галузі протидії захворюванню на туберкульоз; епіднагляд та управління даними; інфекційний контроль за туберкульозом; залучення громадянського суспільства у сфері протидії туберкульозу.

Загалом на реалізацію програми заплановано понад 5 мільйонів гривень, у 2018-у році – 711 тис. грн, інформує прес-служба міської ради.
Вернуться назад