Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > В Україні набули чинності нові мовні квоти для радіо

В Україні набули чинності нові мовні квоти для радіо


8-11-2017, 12:56
В Україні набули чинності нові мовні квоти для радіо
За словами Кириленка, норми, закладені в законі, виявилися природними для українських радіостанцій

У середу, 8 листопада, в Україні починається наступний етап впровадження законопроекту про квоти україномовних пісень і передач на радіо – набуває чинності норма, передбачена перехідними положеннями закону № 1421-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій".

Так, з 8 листопада частка україномовних пісень на радіо повинна становити 30%, а не 25%. Як заявив напередодні віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко, за рік дії українських квот радіоаудиторія істотно збільшилася.

"З 8 листопада квота для пісень українською мовою на радіо зростає з 25% до 30%. Але вже зараз радіостанції перевиконують цю квоту, в середньому по країні частка пісень українською мовою в ефірі радіостанцій становить 32%. Дуже відрадно, що квота виконуються незалежно від регіону. Це показує, що абсолютно природними є норми, закладені в законі. Це нормально для країни, коли український слухач, натиснувши кнопку радіоприймача, може почути пісні українською мовою", – розповів Кириленко.

Він також заявив, що "радіоаудиторія не зменшилася, а збільшилася, і жодна радіостанція через квоти не припинила своє існування".

Розрахунок квоти стосується загального обсягу пісень протягом доби, а також від включених в ефірі з 7:00 до 14:00, а також у проміжку часу 15:00-22:00.

Крім того, з 8 листопада 2017 року частка передач, в тому числі новинних, аналітичних або розважальних блоків, повинна становити не менше 55% (раніше квота становила 50%).

Згідно з даними Нацради з телебачення і радіомовлення, в жовтні поточного року на українських радіостанціях квота українських пісень в середньому становила 32%, а частка ведення передач державною мовою – 81%.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко вважає, що в сфері послуг в Україні потрібно "підтягти" українську мову. Про це він сказав під час зустрічі з працівниками освіти.

6 червня Петро Порошенко підписав закон, який встановлює обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі 75% від загального обсягу. За його словами, цим рішенням українська мова стала захищенішою в Україні.

Як відомо, 8 листопада 2016 року в Україні набув чинності закон від 16 червня 2016 р №1421-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій". Цим законом в Україні встановлювалися квоти для україномовного контенту на радіо і ТБ.

Джерело
Вернуться назад