Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Зростання цін в Україні зменшить темп – Нацбанк

Зростання цін в Україні зменшить темп – Нацбанк


13-10-2017, 18:35
Зростання цін в Україні зменшить темп – Нацбанк
Національний банк України (НБУ) очікує уповільнення інфляції. Нинішнє прискорення темпів зростання цін до 16,4% в річному вимірі було викликано нашаруванням відразу трьох чинників, дія яких починає слабшати, повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

"Це нашарування відразу трьох чинників – внутрішня ситуація на тютюновому ринку, погода плюс зростання експорту, – вплинули на чотири товарні групи. Ми оцінюємо, які чинники враховувати при прийнятті рішення щодо монетарної політики, а на які центральний банк не повинен реагувати", – сказав Сологуб.

За його словами, базова інфляція, якою може управляти центробанк, півтора року залишається в межах 6-8%: за підсумками вересня склала 7,7%.

"Найбільшим же був внесок сирих продуктів харчування і товарів, послуг, ціни на які регулюються адміністративно. Ось це і є проблема для реалізації інфляційного таргетування, про яку ми говорили: в країні з таким низьким рівнем доходів, як в Україні, завжди в споживчому кошику висока частка продуктів харчування, а ціни на них волатильні", – зазначив Сологуб.

За його словами, Нацбанк не драматизує розбіжність, що склалася в поточному році між зробленим раніше ним прогнозом інфляції (9,1% на 2017 рік), її цільовим діапазоном (8% + – 2 процентних пункту) і поточним рівнем інфляції.

"З точки зору міжнародного досвіду і нашої економіки, невиконання їх (прогнозів) не є чимось дивним, хоча і залишається неприємним... Мова не йде про потрапляння один в один у ціль, а скоріше про завдання сформувати очікування навколо якогось фактора", – сказав Сологуб.

Він нагадав, що поступово ситуація з інфляційними очікуваннями в Україні поліпшувалася. "Навіть незважаючи на темпи зростання основного індексу інфляції, видно було, що заякорювання очікувань відбувається", – вважає заступник голови НБУ.
Говорячи про прогнозоване уповільнення інфляції, заступник голови Нацбанку також нагадав, що в минулому жовтні споживчі ціни зросли на 2,8% через підвищення тарифів.

"Складно собі уявити, що в цьому жовтні цифра буде вище, а це означає, що в річному вимірі за підсумками жовтня інфляція піде вниз", – зазначив Сологуб.

Відповідаючи на питання, наскільки жорсткими можуть бути прийняті монетарні заходи і як може бути змінена облікова ставка, заступник голови центробанку сказав, що це питання обговорюється.
"Коли Нацбанк приймає рішення щодо процентної ставки, він дивиться на діапазон не тільки поточної інфляції, а й майбутньої. Відповідно велике значення має не тільки інфляція на цей рік, а й перспективи повернення в цільовий діапазон", – додав він.

Сологуб нагадав, що раніше НБУ бачив повернення до центральної точки цільового діапазону до середини наступного року.
"З урахуванням останнього розвитку як інфляційної динаміки, так і проекту держбюджету, і всього іншого, потрібно дивитися і оцінювати, чи змінилася ситуація. Відповідно, це буде впливати і на наше рішення щодо ставки", – зазначив заступник голови Нацбанку.

Сьогодні
Вернуться назад