Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Осінній призов-2017: хто отримає повістку в армію України

Осінній призов-2017: хто отримає повістку в армію України


6-10-2017, 12:26
Осінній призов-2017: хто отримає повістку в армію України
Вчора, 5 жовтня, в Україні почався осінній призов на строкову військову службу. Триватиме він до 28 листопада. У Генеральному штабі Збройних сил України заявили, що в цей раз планується набрати 10 460 призовників.

У цьому році до лав Збройних сил планується призвати 6 360 осіб, у Національну гвардію України – 3 500, у Державну спеціальну службу транспорту – 600 осіб. До участі в АТО призвані на строкову службу українці залучатися не будуть, запевняють в Генштабі.

Як відомо, в Україні на строкову службу в армію закликають навесні і восени. Але в 2017 році проходить восени заклик по рахунку вже четвертий – паралельно з весняним пройшов призов офіцерів запасу та додатковий набір у Національну гвардію.

В цей раз призовні комісії розпочали роботу 2 жовтня, а завершать її 30 листопада 2017 року. З 5 жовтня по 28 листопада буде проходити відправлення призовників у військові частини ЗСУ та інші військові формування. Рішення про те, в якому вигляді військ або військових формувань буде служити призовник, приймає приймальна комісія на підставі його освіти, технічної підготовки та кваліфікації, придатності до служби за станом здоров'я, фізичного розвитку і морально-ділових якостей.

Осінньому призову на строкову службу підлягають придатні за станом здоров'я чоловіки у віці від 20 до 27 років. На час служби їм покладена грошова допомога при призові і звільненні, повне утримання на час служби і 10-денна відпустку. Також за "строковиком" зберігається місце роботи, посада та середня заробітна плата (за умови офіційного працевлаштування). Час служби зараховується в страховий і трудовий стаж. Служити призовники будуть до 18 місяців, а ті, у кого є наукова ступінь спеціаліста або магістра – до 12-ти.

Згідно з законом України "Про військовий обов'язок і військову службу", право на звільнення від призову на строкову службу мають чоловіки старше 27 років, ті, хто був визнаний непридатними для служби за станом здоров'я, ті, чий батько, мати, брат або сестра яких загинули або стали інвалідами під час проходження військової служби.

Відстрочення призову на строкову службу може бути у того, хто має непрацездатних батьків або родичів; у кого є одинока мати/батько на утриманні яких знаходиться двоє і більше дітей; хто має дитину віком до трьох років або самостійно виховує дитину старше трьох років (без матері); у кого двоє і більше дітей або дитина-інвалід, вагітна жінка або жінка-інвалід, або чий брат був призваний на службу в цей же час.

Також право на відстрочку мають сироти, тимчасово непридатні в силу стану здоров'я, студенти денної форми молодше 21 року, підозрювані у скоєнні кримінальних злочинів чи підсудні.

На період роботи за спеціальністю від призову на термінову службу звільняються педагоги, медики і поліцейські, сільські, селищні та міські голови, резервісти і священики.

Після отримання повістки українець зобов'язаний прибути у визначений пункт збору в термін, зазначений у повістці. Якщо ж військовозобов'язаний не з'явився за повісткою до військкомату, не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень.

За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень. А ухилення від призову може спричинити за собою кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до трьох років (ст. 335 КК України).

Джерело
Вернуться назад