Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Будівництво сміттєсортувального комплексу на Закарпатті: подробиці робочої зустрічі сторін

Будівництво сміттєсортувального комплексу на Закарпатті: подробиці робочої зустрічі сторін


3-10-2017, 16:28
Будівництво сміттєсортувального комплексу на Закарпатті: подробиці робочої зустрічі сторін
Триває підготовка спільного для України та Угорщини проекту будівництва на Берегівщині сміттєсортувального комплексу. Сьогодні відбулася робоча зустріч.

Сьогодні, 3 жовтня в обласній раді відбулася робоча зустріч з підготовки спільного українсько-угорського проекту будівництва сміттєсортувального комплексу з полігоном твердих побутових відходів у с. Яноші Берегівського району. Про це повідомляє прес-служба Закарпатської обласної ради.

Угорську сторону представляли: голова загальних зборів Саболч-Сатмар Березької області (Угорщина), голова ЄОТС ТИСА Оскар Шестак, директор ЄОТС ТИСА Андреа Сабоне Цап, виконавчий директор Агенції регіонального розвитку Саболч-Сатмар Березької області Ус Іллеш, виконавчий директор товариства з обмеженою відповідальністю з охорони навколишнього середовища та поводження з твердими побутовими відходами (Угорщина) Ебергардт Габор, голова угорсько-української торгово- промислової палати Кото Дьордь та ін.

Участь у зустрічі взяли: в.п.голови облради Йосип Борто, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, заступник директора ЄОТС ТИСА (Україна) Юдіта Євчак, проектний менеджер ЄОТС ТИСА Данч Кароліна, директор КП АРР «Закарпаття» Михайло Данканич, голова Берегівської райради Йосип Шін, голова Берегівської РДА Іштван Петрушка, заступник Берегівський міського голови Орос Гейза, представники державної податкової інспекції, земельного кадастру, архітектури, митниці та ін..

Йшлося про те, що, враховуючи наявність відкритого конкурсу Євросоюзу щодо фінансування проектів у галузі охорони навколишнього середовища та щирі наміри двох областей брати спільну участь у програмах транскордонного співробітництва Європейського Союзу, є можливість подати заявку на перше коло конкурсу Програми ENI CBC 2014-2020 Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна для отримання гранту.

Йосип Борто привітав гостей на Закарпатті, подякував партнерам за візит, підтримку та дружбу, яка базується на взаємоповазі, та наголосив:

– Радує те, що співпраця Закарпаття та Саболч-Сатмар Березької області вийшла на якісно новий рівень, який дає можливість розвиватись самоврядним територіям, спільно втілювати в життя цікаві проекти та задуми. Даний проект – це реальний шанс вирішити одну з найболючіших проблем краю щодо засміченості регіону, який ми розвиваємо як туристично- рекреаційний.

Відтак Юрій Гузинець детально ознайомив присутніх із даним проектом. Його історія почалася на цьогорічній травневій зустрічі голови загальних зборів Саболч-Сатмар Березької області (Угорщина) Оскара Шестака та делегації Закарпатської облради, очолюваної Михайлом Рівісом, що взяла участь у чергових загальних зборах Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА. Тут уперше було заявлено про доцільність будівництва такого заводу на Закарпатті. Оскільки, як зазначив тоді М.Рівіс, після кожного паводку сміття «експортуються» із Закарпаття до Угорщини. Для початку пропонувалися Берегівський, Тячівський та Ужгородський райони, аби якнайшвидше вирішити проблему зі стихійними сміттєзвалищами та їх утилізації.

Після того сторони провели на різних рівнях ще декілька робочих зустрічей. Буквально два тижні тому керуючий справами виконавчого апарату облради Ю.Гузинець разом із делегацією предметно вивчали це питання на робочій зустрічі у Кішварді, Угорщина. Ось що він сказав:

-У Кішварді була проведена колосальна робота, зважено всі позиції, обґрунтовану кожну ініціативу. Ми повернулися додому в піднесеному настрої, позаяк напрацьований там варіант виглядав оптимістично. Однак після низки робочих зустрічей, проведених з представниками різних погоджувальних інстанцій нашого краю, виявилося, що питання потребує доопрацювання з прив’язкою до норм чинного законодавства України, – наголосив Юрій Іванович, додавши, що він упевнений у позитивному вирішенні питання, бо відомо, що бажання – це тисяча можливостей, а небажання – тисяча причин. – Наші громади мають бажання, отже, ми зобов’язані зробити все для того, аби знайти можливості і прийти до мети, а вона – проста: зберегти наш край екологічно чистим, гарним, комфортним.

За результатами зустрічі, ЄОТС ТИСА уповноважено подати відповідний проект до вищезгаданого конкурсу для здобуття гранту для фінансування проекту.

А тим часом буде узгоджено позиції щодо потенційних можливостей спільної реалізації цього проекту та підготовлено Дорожню карту, яка допоможе дійти до спільного знаменника.

Як Шестак Оскар, так і Йосип Борто, зі свого боку, заявили, що як в процесі підготовки, так і реалізації проекту, звісно, у разі його підтримки ЄС, буде максимально надано всебічну допомогу та сприяння.
Вернуться назад