Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Сьогодні згадують 76-ту річницю трагедії Бабиного Яру

Сьогодні згадують 76-ту річницю трагедії Бабиного Яру


29-09-2017, 08:58
Сьогодні згадують 76-ту річницю трагедії Бабиного Яру
29 вересня традиційно проводиться день пам'яті жертв Бабиного Яру. Цей день присвячується людям різних національностей і конфесій, військовополоненим, українським патріотам, мирним жителям, всім загиблим під час окупації Києва 1941-1943 років. Українські Новини зібрали інформацію про історію цієї трагедії.

Під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистськими окупантами мирного населення і радянських військовополонених, євреїв та ромів за етнічними ознаками.

19 вересня 1941 року Київ захопила німецька армія, а через 9 днів окупаційна влада наказала євреям міста зібратися вранці 29 вересня в урочищі Бабин Яр.

29 і 30 вересня німецькі солдати розстріляли в Бабиному Яру понад 33 тисячі євреїв Києва. Деякі кияни ризикували своїм життям, ховаючи у своїх будинках євреїв, які залишилися в місті.

Протягом двох наступних років страти в Бабиному Яру відбувалися по вівторках і п'ятницях. Низка цих трагічних подій тривала до звільнення Києва від окупації.

В цей період розстріляли 621 члена ОУН, серед них була відома українська поетеса Олена Теліга та її чоловік. Також стратили близько ста матросів і командирів Дніпровського загону Пінської військової флотилії і трьох футболістів київського "Динамо": Миколу Трусевича, Івана Кузьменка та Олексія Клименка.

Загальна кількість загиблих, за різними оцінками, не менше ста тисяч чоловік.

Радянська влада намагалася замовчувати трагедію в Бабиному Яру, але не дивлячись на це, в кінці вересня 1966 року кияни без дозволу влади зібралися у Бабиному Яру, щоб вшанувати пам'ять загиблих там євреїв. Таким вчинком вони започаткували традицію, яку згодом визнали на державному рівні.

В 1976 році було відкрито "Пам'ятник радянським громадянам та військовополоненим солдатам і офіцерам Радянської армії, розстріляним німецькими нацистами у Бабиному Яру".

Спеціально створений національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр" нараховує 25 пам'ятників, меморіальних знаків і споруд. Кожен рік у вересні сюди приходять пом'янути близьких і далеких родичів, люди приїжджають з різних куточків світу. На меморіали кладуть безліч вінків і квітів. Пам'ять про цю жахливу трагедію надихає нас не допустити повторення подій 1941-1943 років.

Джерело: Українські Новини
Вернуться назад