Закарпатський кореспондент > Культура / Останні новини > Горіховий Спас-2017: як провести свято, щоб рік був успішним

Горіховий Спас-2017: як провести свято, щоб рік був успішним


29-08-2017, 11:20
Горіховий Спас-2017: як провести свято, щоб рік був успішним
Трійку Спасів, які відзначаються православною церквою з першої половини серпня, закриває Горіховий, він же й Хлібний.

За Медовим (14 серпня) та Яблучним (19 серпня), третій Спас (29 серпня) також закриває суворий Успенський піст, який тривав два тижні.

Що треба знати про свято, його традиції та що обов'язково потрібно зробити в цей день, аби наступний рік пройшов з достатком?

Святі письмена говорять про те, що після воскресіння Ісуса Христа один з його учнів зцілив Авгаря за допомогою Нерукотворного образу Спасителя. Пізніше цей образ викрали мусульмани і викупити його вдалося лише 9 століть потому візантійському імператорові Михаїлу. Він тут же перевіз його до Константинополя і на честь цієї події заснували свято.

З трійцею Спасів зазвичай зустрічали осінь і починали заготівлю продуктів на зиму. З Медовим збирали мед і останній урожай ягід, з Яблучним - фрукти та овочі.

Горіховий Спас отримав свою назву в зв'язку з періодом, до якого нібито вже дозрівають горіхи. Відповідно, в цей день свіжий урожай ставав важливим інгредієнтом для випічки хліба, який, в свою чергу, був головним блюдом на сімейному столі.

Традиції свята


Подібно попереднім двом, третій Спас також проходить з обрядами і процесами малих освячень в храмах. Як правило, віруючі укладають в свої кошики різного виду горіхи, проте не забороняється додати яблука, мед і навіть овочі.

Вдома господині печуть не тільки хліб, а й різні борошняні вироби. У них додають гриби, родзинки, мак і, звичайно ж, горіхи.

Горіховий Спас-2017: як провести свято, щоб рік був успішним


Серед інших назв Горіхового Спасу можна зустріти і "Полотняний", так як в цей день популярними були ярмарки і торги полотнами. Так з'явилося повір'я, що в день свята обов'язково потрібно було щось купити, нехай навіть і дрібничку. Інакше весь наступний рік пройде в злиднях.

Жителі міст в цей день також влаштовують різноманітні веселощі. Існує думка, що на Горіховий Спас, втім, як і на Яблучний, можна освячувати нові колодязі та інші джерела з питною водою.

На що варто звернути увагу


Особливістю цього дня і ще однією ознакою наближення осені є ластівки та журавлі. На Горіховий Спас птахи відлітають до вирію. Якщо журавлі полетіли - чекай морозів на Покрову.

Існує також цікаве повір'я, що на Горіховий Спас відьми нібито виготовляли свої чарівні палички. Як можна здогадатися, з горіху, так як він вважався деревом, яке наповнюється особливими силами.

Так прості люди стали у день свята робити з горіха лазневі віники. Такий віник вважали особливим і здатним вилікувати будь-які хвороби.

Гарних свят!

Горіховий Спас-2017: як провести свято, щоб рік був успішним


Джерело
Вернуться назад