Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини / ukrnet > У сусідній області медзакладами і салонами краси шириться вірус гепатиту: що треба знати закарпатцям (+ВІДЕО)

У сусідній області медзакладами і салонами краси шириться вірус гепатиту: що треба знати закарпатцям (+ВІДЕО)


26-08-2017, 09:47
У сусідній області медзакладами і салонами краси шириться вірус гепатиту: що треба знати закарпатцям (+ВІДЕО)


Резонансні спалахи небезпечної хвороби були зареєстровані у сусідній до Закарпаття Львівщині. В області навіть оприлюднили список медичних закладів та перукарень, де можливе зараження.

Деталі розповідають на телеканалі ZIK:Що ж треба знати закарпатцям

Найнебезпечнішими вірусами гепатиту є гепатити В і С. Такий статус у цих вірусів неспроста, тому що якщо не виявити захворювання вчасно і відразу ж не почати лікування, хвороба переходить у хронічну форму, що найчастіше закінчується цирозом печінки і летальним випадком. Крім того, не підозрюючи про свій статус, такі люди є розповсюджувачами інфекції.

Згідно зі статистичними даними в усьому світі гепатитом В заражено понад 2 млрд. чоловік. І п'ята частина з них має хронічну його форму. Незважаючи на таке широке поширення вірусу про гепатит говорять не так вже й часто, як, наприклад, про ВІЛ інфекції. До речі, вірус гепатиту В заразніший за ВІЛ у 100 разів!

Гепатит А передається контактним шляхом через немиті руки, заражені вірусом предмети або брудну воду. Тому не дивно, що найчастіше спалахи захворювання цією інфекційною хворобою спостерігаються саме в дитячих колективах у теплу пору року.

Деякі вважають, що гепатити груп В і С - захворювання наркоманів і алкоголіків, проте це не так. Так, передаються ці віруси найчастіше через кров і незахищений статевий контакт, але «підхопити» їх може абсолютно кожен, наприклад, у косметичному салоні після проколювання вух, процедури манікюру (якщо майстер погано простерилізував інструменти), під час переливання крові в лікарні, під час пологів і у стоматології.

Гепатит С - виліковний повністю. Ти здивуєшся, але, виявляється, є люди, які перенесли це захворювання в прихованій формі і при цьому одужали без спеціального медичного втручання. Однак таких людей - одиниці.

На відміну від гепатитів інших типів гепатит В - не піддається лікуванню, але в той же час від нього можна захиститися, зробивши щеплення. У нашій країні вакцинація дитини від цього типу вірусу відбувається в перший день після народження відповідно до національного календаря щеплень. Також існує вакцина і від гепатиту А. Від інших же типів вірусу вакцину поки не винайшли.
Вернуться назад