Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Як допомогти дитині успішно адаптуватися до школи – поради закарпатським батькам

Як допомогти дитині успішно адаптуватися до школи – поради закарпатським батькам


15-08-2017, 20:53
Як допомогти дитині успішно адаптуватися до школи – поради закарпатським батькам
Вересень, а з ним і початок навчального року, вже не за горами. Не секрет, що кожного року до освітніх програм в Україні вносять чимало змін, аби покращити її якість.

Особливо це стосується початкової шкільної освіти. Однак, не завжди великі навантаження та правила, з якими стикається першокласник чи першокласниця, їм під силу.

Нерідко діткам складно звикнути до нового темпу життя та шкільних обов`язків. Про те, як можна полегшити адаптацію в школі для дитини і що потрібно зробити, аби навчальний процес для школяра був не гнітючим, а захоплюючим та корисним, ми розпитали у психолога Наталки Касим.

«Щоб дитина успішно адаптувалася до школи, перш за все не варто поспішати з першим класом. Якщо дитина не готова до школи, то краще почекати і не відправляти тільки тому, що можна і вік настав. Дуже бажано перевірити дитину на готовність до школи, звернувшись до психолога. Ви можете допомогти своїм синові чи доньці тим, що будете розповідати про школу без прикрашання, як навчання буде виглядати насправді. Ще краще, якщо ви знайдете можливість познайомити дитину зі вчителькою, тоді вона прийде першого вересня не в абсолютно незнайоме місце з незнайомими людьми», - зазначає психолог.

Також за словами Наталки Касим не варто очікувати, що дитина зразу зрозуміє всі шкільні правила і почне вчитися з першого дня. На розуміння правил потрібен час, інколи це займає навіть кілька місяців. До того ж, від уміння вчительки налагоджувати контакт з дітьми залежить також чимало. І, звісно, від атмосфери вдома.

«Чим домашня атмосфера м’якша і безпечніша – тим легше діти справляються зі шкільним стресом і приймають правила. Треба дати можливість маленьким школярам звикнути до нових людей і нового місця, навчитися зовсім новим навичкам. Не варто намагатися робити з них відмінників, які хапають все на льоту», - додає Наталка Касим.

Важливо також прислухатися до потреб і схильностей саме вашої дитини, і пам’ятати, що високий рівень академічних здібностей мають не більше 20% людей, у всіх інших свої таланти, а тому завдання батьків допомогти знайти і розкрити саме індивідуальні риси, які в майбутньому допоможуть людині бути щасливою.

Завдяки минулорічним змінам в освіті першокласникам тепер не задають домашніх завдань та не роблять виправлень червоною ручко. Психолог пояснює, що такі зміни – лише на користь для малюків.

«Завдяки цьому діти мають можливість відпочити. Батькам варто слідкувати за тим, щоб це та і було, щоб діти після школи гуляли, дихали свіжим повітрям, збалансовано харчувалися. Все це й справді спростить період адаптації для першокласників», - розповідає психолог.

Також м’якій адаптації сприяють близькість з батьками, відчуття, що дитину приймають і люблять не за успіхи, а просто тому, що вона є. В перший рік школи не варто відправляти дитину на секції, гуртки, додаткові заняття, оскільки переважну більшість дітей це перевантажує і в результаті мотивація до навчання падає.

Наталка Касим запевняє: головне, що можуть зробити батьки – це запастися терпінням, прийняттям і любов’ю. І пам’ятати, що адаптація до школи може тривати до півроку, але якщо ви бачите, що дитині важко і вона поки не справляється – то краще піти зі школи, почекати рік і прийти, коли в дитини буде більш зрілий мозок. Успішність і мотивація будуть значно кращими, коли нервова система буде готова до більших навантажень.

Закарпатський кореспондент
Вернуться назад