Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > ДФС роз'яснила правила сплати податку на нерухомість і надання пільги

ДФС роз'яснила правила сплати податку на нерухомість і надання пільги


12-08-2017, 12:09
ДФС роз'яснила правила сплати податку на нерухомість і надання пільги
У відомстві зазначили, що якщо нерухомість знаходиться в частковій власності кількох осіб і поділена в натурі, то платити податок на нерухомість буде кожен власник за свою частку.

ДФС роз’яснила правила сплати податку на нерухомість і надання пільги власникам житла з посиланням на директора департаменту податків та зборів з фізичних осіб ДФС Павла Дроняка.

Згідно з повідомленням прес-служби, якщо нерухомість знаходиться в частковій власності кількох осіб і поділена в натурі, то платити податок на нерухомість буде кожен власник за свою частку, якщо нерухомість перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і не поділена в натурі, то платити податок буде один з власників за їхньою згодою.

Відзначається, що пільга по сплаті податку в такому випадку надається конкретному громадянину на ті метри житлової нерухомості, які є його власністю як окремо зареєстровані в держреєстрі.

«Коли квартирою в 150 квадратних метрів в рівних частках володіють дві особи і дві частки значиться в реєстрі як окремі об’єкти, кожному з них належить по 75 квадратних метрів. Оскільки Податковим кодексом передбачена пільга на 60 квадратних метрів для кожного власника, то обидва будуть платити тільки за «зайві» 15 квадратів», – цитує Дроняка прес-служба.

За його словами, якщо нерухомість не поділена в натурі і в реєстрі значиться як один об’єкт, яким володіють кілька осіб, тоді обкладатися податком будуть 90 квадратних метрів, бо 150 квадратів зменшуються на пільгові 60.При цьому пільга буде надаватися тільки одному з власників, на якого в держреєстрі зареєстрована квартира.

«Пільга надається незалежно від кількості квартир. Але при цьому пільги по сплаті податків не надаються на об’єкти, які використовуються власниками для отримання доходів. Наприклад, якщо в одній квартирі проживає, а іншу – здає в оренду або використовує як офіс для підприємницької діяльності, тоді за другу квартиру стягують податок без надання пільги», – повідомив Дроняк.

Довідка
Податок на нерухомість був введений на початку 2015 року з набуттям чинності нового Податкового кодексу.
Їм оподатковуються квартири площею понад 60 квадратних метрів і будинки площею понад 120 квадратів. Оподаткуванню також підлягає загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частин (гаражі, господарські будівлі, майстерні, офісні приміщення тощо).
У 2017 році платники сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за звітний 2016 рік.

джерело
Вернуться назад