Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини / ukrnet > Чому не вистачає патрульних? Усе про набір в УПП Ужгорода та Мукачева

Чому не вистачає патрульних? Усе про набір в УПП Ужгорода та Мукачева


4-08-2017, 20:35
Чому не вистачає патрульних? Усе про набір в УПП Ужгорода та Мукачева


На дошках оголошень, у громадському транспорті, в соцмережах – усюди можна побачити повідомлення про набір до Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева.


Стає цікаво, чому багато робочих місць не зайнято і чому звільнилися попередні працівники поліції? Що є причиною недобору до лав патрульних? Якими ж якостями повинні володіти справжні стражі порядку? Та як усе-таки стати патрульним поліцейським? Про це та інше ми поспілкувалися з Андрієм Даскалюком, начальником відділу кадрів УПП Ужгорода та Мукачева.

– Які основні причини нового набору до лав патрульної поліції. Адже на старті роботи УПП на кожне вакантне місце було по кілька осіб. Чому тепер недобір?

– Основною причиною нового набору до Управління патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві є збільшення кількості штатних одиниць уведення нових 139 інспекторських та поліцейських посад, з яких 24 – посади тактичної поліції, 88 – дорожньої поліції. Збільшення штату є наслідком розширення території обслуговування саме нашого Управління. Наразі планується її розширити, зокрема, на автодороги: М-24 («Мукачево – Берегово – КПП «Лужанка») – до КПП "Лужанка"; Н-09 («Мукачево – Рогатин – Львів») до поста «Велика Копаня».

Також відомо, що плинність кадрів є і завжди була у правоохоронних органах, робота тут не з легких. Серед вагомих причин руху кадрів найперше – кар’єрний ріст патрульних. Тим працівникам, які зарекомендували себе з позитивного боку, було запропоновано продовжити службу в інших підрозділах Національної поліції. Частина переводиться до інших Управлінь через зміну місця проживання або з якихось інших сімейних причин.

Тому набір проводитиметься систематично, адже, як відомо, саме патрульна поліція – це той початковий, але ефективний старт для подальшого проходження служби в будь-яких підрозділах Національної поліції.

– Які основні причини звільнення кадрів? Небезпечність роботи, фінансові умови? Що ще?

– Зазвичай співробітники звільняються тому, що багато хто з них не так уявляв собі службу в поліції, не виправдались їхні очікування – красива форма та піар – виявилися не головними аспектами у роботі поліцейського. Таким чином, ця професія стала для них справжнім випробуванням на міцність сили духу та фізичної готовності до будь-яких труднощів – стикнувшись сам на сам із проблемами, виявили, що не так все просто. Контингент людей, з якими потрібно спілкуватися щодня – не завжди «коло інтелігентів», із котрими приємно вести бесіду. Робота патрульного пов’язана з екстремальними умовами, стресами… Люди реально мають усвідомлювати те, що служба в патрульній поліції дається нелегко. Інша, більш банальна, та не менш важлива причина – це грошове забезпечення. У рапортах про звільнення поліцейські так і зазначають: «звільняюся зі служби в поліції, тому що знайшов більш високооплачувану роботу». У житті кожної людини багато змін, люди постійно знаходяться в пошуках свого покликання. Кожен із нас бачить свої переспективи в роботі. Тому за півтора роки служби у багатьох зникло романтичне уявлення про цю професію.

Щодня патрульні стикаються зі злочинністю, затримують і знешкоджують бандитів, борються з хамською поведінкою «мажорів» на дорогах міста, стежать за порядком у сфері безпеки дорожнього руху, розшукують безвісти зниклих людей і просто допомагають людям у межах своєї компетенції та законів.

Грошове забезпечення, на жаль, на сьогодні є недостатнім, але зараз планується підвищення заробітної платні.

– Чи активно закарпатці пробують свої сили потрапити до лав патрульних? Скільки осіб уже взято на вільні робочі місця?

– На жаль, як показують статистичні дані, популярність цієї професії не є на найвищому рівні, адже ейфорія «змінити країну» вже чомусь не так захоплює молодих людей. Положення нашого регіону на межі з країнами Європи, а також безвізовий режим зіграли на цьому етапі набору немалу роль – молодь масово поїхала за кордон у пошуках кращого життя, нових можливостей.

Поки що жоден кандидат не прийнятий на вакантну посаду, бо не завершився останній етап набору, а саме співбесіда з поліцейською комісією. У перших числах вересня вже стане відомо, хто з кандидатів виявився найкращим і потрапив до лав Національної поліції.

– Якими ж якостями мають володіти нові поліцейські?

– Ми чекаємо молодих людей, що мають високу мотивацію та орієнтовані на якісні зміни в державі, прагнуть допомагати людям, вільно володіють українською мовою, здатні до швидких рішень, до дій в екстремальних ситуаціях, дисципліновані, організовані, відповідальні, комунікабельні, ввічливі, стримані й уміють аргументовано доводити власну думку. Це насамперед позитивні люди, сповнені оптимізму, наділені високими особистими, діловими, моральними якостями, з відповідним освітнім рівнем, фізичною підготовкою і станом здоров'я для відмінного виконання своїх обов'язків: «...служити суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку».

– Розкажіть про умови прийняття на роботу. Як відбувається набір?

– Першим етапом є подача документів; другим – запрошення на тестування (законодавча база та загальні навички); далі – проходження військово-лікарської коміції (ВЛК). Четвертим етапом є перевірка фізичної підготовки; потім – психологічне тестування, а після цього – співбесіда з поліцейською комісією.

У разі успішного проходження всіх етапів починається безпосередньо навчання – підготовка на посаду інспектора УПП, яке триватиме 4 місяці.

Ми пропонуємо: заробітню плату від 8 000 грн; навчальний курс підготовки поліцейських тривалістю 4 місяці; роботу в дружній команді однодумців, регулярні навчання та тренінги за участю найкращих українських та закордонних спеціалістів з поліцейської діяльності; можливість стати частиною змін у країні та зробити життя людей у нашому місті безпечнішим!

– Що необхідно для того, щоб стати кандидатом на вакантну посаду інспектора патрульної поліції у містах Ужгороді та Мукачеві?

– Найперше – це зайти на офіційний сайт ДПП - http://patrol.police.gov.ua; вибрати розділ «Заповнити анкету», при цьому мати або створити свою електронну адресу та не змінювати номер телефону (!!!), тому що всі запрошення на наступні етапи конкурсу надходитимуть виключно на e-mail. Далі треба заповнити анкету та очікувати на запрошення до УПП (Кошового,2) для подачі документів. Важливо розуміти вимоги до кандидатів: громадянство України; вільне володіння українською мовою; вік від 20 до 35 років; повна загальна середня або вища освіта; наявність посвідчення водія категорії В (або готовність отримати водійські права до початку навчання).

Незалежно від професійних та особистих якостей, рівня фізичної підготовки та стану здоров’я на службу в поліції не можуть бути прийняті особи у

– Ваші загальні висновки стосовно набору. Позитивні тенденції та, можливо, проблеми, з якими стикнулися.


– Позитивні сторони – багато цікавих кандидатів ( із різноманітними професіями, спеціальностями), з вогниками в очах, які прагнуть внести щось своє у майбутнє нашої країни. Є й колишні та чинні працівники з інших підрозділів, які хочуть працювати саме в нашому Управлінні, навіть попри всі труднощі проходження етапів конкурсу.
Є й такі люди, які хочуть дійсно щось змінити в своєму житті.
Багато хто говорить, що стати поліцейським – це була їхня мрія дитинства. Тож тепер усе в їхніх руках – до мрії залишився всього один крок.
Негативу та якихось суттєвих проблем у роботі УПП не було. Як і в кожному починанні – труднощі в деяких організаційних моментах, але в нашому житті – не без них.

Юлія МЕДЮХ

Вернуться назад