Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування: дані стосовно Закарпаття

Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування: дані стосовно Закарпаття


1-08-2017, 11:09
Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування: дані стосовно Закарпаття
З 1 до 7 серпня відзначається Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування. Цього тижня у всьому світі проводяться заходи, присвячені темам щодо захисту, заохочення та підтримки грудного вигодовування.

Як розповіла лікар-неонатолог, національний експерт з програми «Лікарня доброзичлива до дитини» Уляна Волошина, на Україні, в тому числі і на Закарпатті, є медичні установи, які працюють в рамках проекту «Лікарня, доброзичлива до дитини». Саме там активно підтримують молодих батьків і пропагують грудне вигодовування, надаючи необхідні консультації та допомогу. Проект передбачає виконання міжнародних рекомендацій з догляду за дитиною і створення умов для її ефективного вигодовування. Установи, що діють в рамках проекту, крім медперсоналу, додатково мають волонтерську групу та штат власних консультантів з грудного вигодовування. На сьогодні, за словами лікаря-неонатолога, статуси «доброзичливих лікарень» мають такі медичні заклади області: Ужгородська міська дитяча лікарня, Мукачівська ОДКЛ, Мукачівська ЦРЛ, Ужгородський пологовий будинок, Іршавська районна лікарня (дитяче та пологове відділення), Хустська районна лікарня (пологовий будинок), Хустська районна поліклініка - жіноча консультація, Тячівська ЦРЛ (акушерське та дитяче відділення). Наявність таких лікарень збільшила рівень грудного вигодовування вдвічі. На сьогодні в Закарпатті на грудному вигодовуванні 62 відсотки немовлят віком до 3-х місяців, а після півроку – 38 відсотків. А вже після року на грудному вигодовуванні кожна десята дитина.

«Аби грудне вигодовування відбулося, жінка має бути готова до цього іще з періоду виношування дитини. Так само має бути готова сім’я», — стверджує Уляна Волошина. Тому школи відповідального батьківства є дуже важливими не тільки для мам, але й для майбутніх татусів. І якщо такі школи на Закарпатті відвідують 85 відсотків жінок, то, на жаль, тільки 12 % чоловіків знаходять час для занять. Разом з тим, варто відзначити що 82 відсотки немовлят в нашій області з’являються на світ саме у партнерських пологах.
Вернуться назад