Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Нові рейси і спрощення для роботодавців: що чекає українців у серпні

Нові рейси і спрощення для роботодавців: що чекає українців у серпні


27-07-2017, 10:02
Нові рейси і спрощення для роботодавців: що чекає українців у серпні
В останній місяць літа українців, незважаючи на "мертвий сезон" в політиці та економіці, чекає багато нового. Найбільше змін стосуються транспортної сфери – відкриються нові авіарейси, залізничні маршрути і навіть один об'єкт інфраструктури. Є зміни і в законодавстві.

"Сегодня" з'ясувала, що нас очікує в серпні.

ЗАКОНИ. Найзначніша політико-економічна подія – з 1 серпня почне діяти зона вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Канадою. Як повідомив перший віце-прем'єр Степан Кубів, 22 липня канадська сторона направила українській стороні ноту про остаточної ратифікації всіх необхідних документів та підтвердження, що ЗВТ запрацює з 1 серпня.

Економіст Олександр Охріменко уточнив, що основні товари, що експортуються з України в Канаду – це кукурудза і пшениця, соняшникова олія, мед, спирт, а також продукція машинобудування і теплий одяг. А в Країні кленового листа ми купуємо морожену рибу, морепродукти, трактори, ліки.

"Обсяг торгівлі між країнами поки що невеликий, всього близько $ 30 млн і $ 170 млн по імпорту, але після початку дії ЗВТ він збільшиться в рази", – прогнозує Охрименко. Заступник міністра економрозвитку і торгівлі (МЕРТ) Наталія Микольська очікує, що в найближчі 5 років товарообіг зросте в 10 разів.
З серпня в країні стане на один соцфонд менше – об'єднані в єдиний Фонд соцстрахування дві структури – Фонд соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності. За словами HR-експерта rabota.ua Тетяни Пашки, для працівників нічого не зміниться, зате роботодавці подаватимуть менше документів і стане менше корупції. А держава заощадить на високих зарплатах чиновників, адже скоротять насамперед "зайвих" керівників.

Стане простіше і дешевше відпочити і полікуватися дітям-інвалідам: з серпня до місць реабілітації доставлять безкоштовно не тільки таких діток, які проживають в сільській місцевості, а всіх. Як роз'яснили нам у прес-службі Мінсоцполітики, це питання повинна буде вирішувати місцева влада.
ТРАНСПОРТ. Ще один авіарейс зв'яже Україну і Польщу. Відома польська авіакомпанія з 4 серпня запускає рейс Львів – Бидгощ (1,5 години літа). Рейсів буде два в тиждень – в понеділок і п'ятницю. Вчора на 4 серпня квитки в одну сторону були по 1081 грн.

А "Укрзалізниця" 1 серпня планує відправити в перший рейс поїзд Львів – Краків. Як уточнив глава УЗ Войцех Балчун, головна його особливість – не буде втрат часу на перестановку вагонів з широкої української на більш вузьку європейську колію, так як залізничники використовують розсувні вагонні візки, здатні на ходу міняти ширину між колесами (збільшуючи або зменшуючи її на 8, 5 см).

Чи стане простіше дістатися з Києва до Запоріжжя і назад на швидкісному поїзді "Інтерсіті+". УЗ додала 9 рейсів туди і назад по вівторках і п'ятницях, призначивши додаткові поїзди. А ось вінничанам доїхати до Києва і Харкова, навпаки, буде складніше – двоповерхова "Шкода" ("Інтерсіті") до них більше не поїде, рейс з серпня скасують через недостатню завантаження.

Також люди зможуть швидше потрапити з України в Молдову, так як до кінця серпня (точна дата поки невідома) обіцяють почати рух по новому мосту через прикордонний Дністер між українською Бронниці і молдавським селищем Унгурь. Про це заявив на днях президент Петро Порошенко, який відкрив новий прикордонний пункт пропуску "Кучурган – Первомайськ" між країнами.

А для піших туристів з 1 серпня стартує нацпрограма "Турист України". Як роз'яснив директор департаменту туризму і курортів МЕРТ Іван Ліптуга, завантаживши безкоштовно додаток в смартфон або комп'ютер, можна буде спланувати подорож в будь-яке місто країни, замовити квитки, забронювати готель. А за "чекін" (позначки геолокації) туристи зможуть накопичувати бонуси і отримувати за них знижки.
Абонплата за газ і тепло під питанням

Поки неясним залишається питання з абонплатою за використання споживачами теплових і газових мереж. Абонплату, згідно з меморандумом з МВФ, влада також мали ввести в серпні. У Нацкомісії з регулірованіію енергетики і компослуг поки не коментують, чи треба буде з серпня платити за тепло і газ.
За словами енергоексперта Валентина Землянського, якщо з опаленням питання вирішити простіше – люди стануть платити в неопалювальний сезон якусь символічну суму (умовно 100 грн/міс.), щоб енергетики мали гроші на ремонт тепломереж, але заплатять на стільки ж менше, коли в будинку подадуть тепло, то з газом ситуація складніша.

"Абонплата за газ, яку НКРЕ намагалася ввести півроку тому, виявилася занадто високою для тих, хто користується тільки газплита (40-44 грн/міс. Плюс нинішня ціна газу за нормами 30 грн/осіб на місяць), тому її поки відмінили, – роз'яснив Землянський. – Правильніше абонплату за газ включити у вартість кубометра газу: чим більше споживання, тим вища плата, як було раніше. Інакше дрібні споживачі заплатять за великих".
Вернуться назад