Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > В Україні почався "сезон" квартирних крадіжок: поліція радить не хизуватись відпочинком у соцмережах

В Україні почався "сезон" квартирних крадіжок: поліція радить не хизуватись відпочинком у соцмережах


10-06-2017, 11:02
В Україні почався "сезон" квартирних крадіжок: поліція радить не хизуватись відпочинком у соцмережах

З початком літа – пори відпусток - для квартирних крадіїв розпочинаються "жнива". Зазвичай, влітку у поліції фіксують ріст крадіжок на 10-15 відсотків, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Власники залишають свої помешкання без нагляду і захисту. За даними експертів, 80 відсотків вхідних дверей можна відімкнути за кілька хвилин звичайними господарськими інструментами.

Щоб відчинити двері, каже фахівець, йому не потрібні відмички чи спеціальні навички. Все набагато простіше.

"80% фізичного злому – це викрутка, пасатижі, розвідний ключ, молоток та ніж для різання металу", - каже Ігор, який уже 19 років конструює зламостійкі двері.

Його вчителі – це квартирні злодії. Чоловік вивчає кримінальні способи зламу. В його салоні цілий музей понівечених злочинцями замків та дверей.

"З допомогою ножа злодій розкрив, дістався до механізму замка і просто його спустошив", - розповідає фахівець про один зі способів зламу.

Домушнику знадобилося лише дві хвилини, щоб потрапити до квартири. Бо двері українських квартир більше схожі на консервні бляшанки.

Михайла викликають, коли квартиру вже пограбували. Він одним поглядом може оцінити скільки протримаються ваші двері під тиском злочинця. Іноді це – лічені секунди.



Проте й надійні двері не завжди гарантують безпеку. У співбесідника ТСН вхідні двері злочинці вирішили не чіпати. Залізли на дачу через вікно.

"Були зняті штапики, скла залишили цілими, спасибі не розбили, проникали через вікно", - розповідає постраждалий.

Витягли ноутбук, модем, будівельний інструмент, гумовий човен та інші речі приблизно на 30 тисяч гривень. І таких випадків лише в Ірпені фіксують по 15 щодня. В поліції переконують – кожен третій злочин розкривають. Проте статистику щоразу псують літні відпустки.

"Коли ви їдете у відпустку, не треба про це писати про це у всіх соціальних мережах. А перед цим ви купили шубу і показували, яка вона гарна і вона буде дома, коли я буду у відпустці", - попереджає начальник департаменту поліції охорони України Сергій Будник.

У поліції радять ставити пультову сигналізацію, відеоспостереження, міцніші двері та хитріші замки. Найкращі охоронці – доброзичливі сусіди та родичі. Вони забиратимуть пошту, вмикатимуть світло і лякатимуть домушників, поки ви відпочиваєте.
Вернуться назад